Vyrážanie otvorov a postup montáže

Pred montážou granitového drezu skontrolujte, či nie je drez dopravou alebo inak poškodený.

Vyrážanie dodatočných otvorov do granitového drezu

Otvory pre batérie alebo ovládanie odtoku sú naznačené nálepkou, vyklepávajte ich zásadne z vrchnej (lícovej) strany drezu.
naznačenie otvoru v dreze Doporučujeme skontrolovať, či sa nálepka neposunula zo stredu budúceho otvoru. Ak nie je stred budúceho otvoru označený nálepkou, (napr. pokiaľ ste si nálepku omylom odstránili alebo z iného dôvodu) je nutné ho starostlivo vymerať a označiť.
Pred vyklepávaním podložte drez zospodu z oboch strán čo najbližšie k vyklepávanému otvoru, ale mimo neho. Vyklepávajte pevnou oceľovou tyčou alebo trubkou o priemere do 20 mm. Po vyklepnutí je možné dočistiť otvor pilníkom.

 

Postup montáže granitového drezu


Pod opracovanú dosadaciu plochu drezu naneste tesniaci prostriedok. Na utesnenie drezu používajte z hygienických dôvodov zásadne na to určený transparentný sanitárny silikón. Drez pripevnite k pracovnej doske priloženými svorkami podľa schémy. Mierne prehnutie drezu nie je závadou (zabraňuje odstávaniu okrajov) a je možné ich bez problémov odtiahnuť svorkami. Svorky doťahujte postupne od stredu ku krajom drezu. Nepoužívajte prudké doťahovanie elektrickými pomôckami. Po vsadení drezu odstráňte prípadnú vytlačenú tesniacu hmotu (silikón) pomocou špachtličky alebo vlhkou handričkou.

%
Limitovaný výpredaj