Franke Vertical Evo FPJ 915 V Komínový odsávač pár

Extra zľava  17,00 € | Platí len do 21.7.2024. Zľava sa odpočíta v košíku.
Skladom
v predajni už 23.07.2024 / 24.07.2024 u vás doma
340,00 €
+ Pridať do setu

Predstavujeme Vám elegantný a moderný odsávač pár Franke Vertical Evo FPJ 915 V. Tento model je navrhnutý s dôrazom na detaily a jeho…

Popis produktu

Popis produktu Franke Vertical Evo FPJ 915 V Komínový odsávač pár

Predstavujeme Vám elegantný a moderný odsávač pár Franke Vertical Evo FPJ 915 V. Tento model je navrhnutý s dôrazom na detaily a jeho energetická trieda C svedčí o vysokom stupni efektivity a kvality.

Odsávač je vybavený čiernym sklom, ktoré pôsobí elegantne a zároveň je ľahko udržiavateľné. Súčasťou je tiež senzorové ovládanie pre jednoduché a pohodlné ovládanie. Štrbinové odsávanie zabezpečuje,…

Obsah balenia

 • kovový tukový filter
 • teleskopický komín

Na stiahnutie:

Hľadáte náhradné diely? Viac tu
Parametre

Parametre produktu Franke Vertical Evo FPJ 915 V Komínový odsávač pár

Základné parametre

Materiál
sklo
Hodnota hluku
69 dB
Hodnota výkonu
560 m3/h
Výkon motora
148 W
Stupne výkonu
3
Priemer odťahu
150/120 mm
Energetická trieda
C
Montážna šírka
90 cm
Osvetlenie
LED 2 x 1 W, 4000 K
Hmotnosť
14 kg
Ovládanie
senzorové

Iné parametre

Záruka
24 mesiacov
Hrubá hmotnosť (kg)
20,4 kg
Čistá hmotnosť (kg)
13,9 kg
Výška, šírka, dĺžka (mm)
490 x 970 x 490
FAQ
Aké je správne použitie odsávača pár?

Zapnite digestor 5 minút pred tým, ako začnete variť, aby sa vytvoril prúd vzduchu, ktorý napomôže k lepšiemu nasatiu pár do digestora. Zatvorte dvere a okná, pokiaľ je digestor v prevádzke.

Nižšie rýchlosti sú určené pre varenie, ktoré vyvoláva len slabú vôňu a pary, ako je napr. varenie cestovín a omáčok. Vyššie rýchlosti sú určené pre varenie, ktoré vyvoláva silnú vôňu a pary, ako je napr. smaženie, pečenie alebo pri varení viac jedál naraz. Použitie vyšších stupňov výkonu je žiaduce a nevyhnutné pre správnu funkciu digestora a komfortné prostredie v kuchyni.

Po skončení varenia nechajte ešte digestor približne 5 min. zapnutý, alebo použite funkciu "dobeh", aby pary a vône boli náležite odsaté.

Ako správne inštalovať odsávač pár?

Digestor musí byť nainštalovaný minimálne 65 cm a maximálne 75 cm od varnej dosky pre bezpečnosť a správnu funkciu. Ak táto vzdialenosť nie je dodržaná, firma FRANKE nemôže niesť zodpovednosť za prípadné škody alebo za nesprávnu funkciu digestora.

Poznámka: U niektorých modelov alebo v prípade indukčných a sklokeramických varných dosiek nemusí toto pravidlo platiť (doporučená min. vzdialenosť od varnej dosky je uvedená v návode na inštaláciu).

Ako mám čistiť odsávač pár?

Jediné, čo potrebujete, je mäkká utierka a neutrálny saponát bez chlóru (antibakteriálne prostriedky na báze chlóru by poškodili nerezový povrch digestora), ktorým odstránite mastnotu. Následne použite vhodný prípravok na leštenie, napríklad čistiaci sprej FRANKE Cooker Hood Cleaner na odsávače pár.

Čo sú tukové filtre?

Filtre sú neoddeliteľnou súčasťou odsávača, ich údržba ovplyvňuje efektívnosť, bezpečnosť a hlučnosť odsávača pár. Tukové filtre zachytia tuk obsiahnutý v parách pri varení, čím chránia aj motor a vnútorné prostredie odsávača.

Kovové tukové filtre pre odsávače pár FRANKE sú vybavené dostatočným počtom vrstiev na zachytenie odparujúcich sa tukov, ale nie tak silné, aby obmedzili výkon odsávača pár. Pravidelne tukové filtre zbavujte zachytených nečistôt, je možné ich umývať v umývačke riadu.

Moderný systém štrbinového odsávania umožňuje, aby mali niektoré odsávače pár FRANKE hladké nerezové alebo sklenené panely so “skrytými“ kovovými tukovými filtrami. Používateľovi tak stačí po varení otrieť povrch utierkou a odsávač sa opäť blýska ako nový.

Zanesené tukové filtre znižujú výkon odsávača, zvyšujú jeho hlučnosť a zvyšujú riziko vzplanutia zachytených zvyškov tukov.

Čo sú to pachové filtre?

Pachové filtre s aktívnym uhlím sa inštalujú v prípade pripojenia na recirkulačný režim. V základnej verzii nie sú umývateľné, je potrebné ich po využití zlikvidovať. Odporúčame zakúpiť pachové filtre s dlhou životnosťou, ktoré majú možnosti obnovy (napr. 5-8x v umývačke - pozri návod príslušného filtra). Pachové filtre je potrebné meniť/obnovovať približne po 3 mesiacoch užívania alebo podľa indikácie elektroniky vášho odsávača pár.

Aký druh odťahu zvoliť?

Ak máte možnosť a cesta odťahového potrubia nie je komplikovaná, vždy zvoľte vonkajší odťah: odtiahne znečistený vzduch mimo miestnosti. A to z týchto dôvodov:

 • Väčší výkon - pri recirkulačnom odťahu znižuje výkon pachový filter, niektoré až o 20%
 • Väčšia bezpečnosť - odvádza všetky splodiny mimo kuchyne (dôležité najmä pri varení na plynovej varnej doske)
 • Tichšia prevádzka - recirkulačný odťah je mierne hlučnejší
 • Finančná stránka - nie je potrebné meniť pachové filtre

Ak ale nie je možné dodržať vhodné inštalačné podmienky podľa montážneho návodu, napr. značnú dĺžku odtahového potrubia a komplikovanosť jeho cesty, inštalujte odsávač pár v recirkulačnom režime. Nezabudnite v tomto prípade zakúpiť dodatočne pachové filtre,ak nie sú súčasťou balenia vášho odsávača pár.

Aký je rozdiel medzi vonkajším odťahom a recirkuláciou?

Inštalácia s vonkajším odťahom

Správna inštalácia odsávača pár zabezpečí jeho správny výkon. Dôležité body, ktoré je dobré si uvedomiť: Ideálny priemer odťahu je 150 mm. Uistite sa, že potrubie je čo najkratšie, prevedené v hladkom potrubí (neodporúčajú sa flexihadice) a čo najmenej zakrivené s max. 3 kolenami. Členitosť, väčšia dĺžka alebo menší priemer potrubia znižuje výkon odsávača až o 50%. Ideálne je odťah čo najkratšou cestou cez stenu. Neodporúčame používať viac ako 3 kolená. U odsávačov pár s vonkajším odťahom je vždy treba použiť spätnú klapku (spätná klapka nie je súčasťou dodávky).

Zanesený tukový filter znižuje účinnosť odsávača pár, preto ho odporúčame po zhruba 2 mesiacoch (podľa intenzity varenia) umyť (napr. v umývačke riadu). Ak je odsávač pár s vonkajším odťahom, je treba vždy myslieť aj na odvod kondenzátu.

Inštalácia s recirkulačným odťahom

Pre tento prevádzkový režim je treba odsávač pár doplniť pachovým filtrom s aktívnym uhlím (nie je súčasťou dodávky, ak nie je uvedené inak), ktorý absorbuje aromatické zložky (vône, pachy) a prečistený vzduch je potom fúkaný späť do miestnosti. Nevýhodou je, že filter nie je schopný zbaviť vzduch vodných pár a zhruba po 3-6 mesiacoch (podľa intenzity varenia) alebo podľa signalizácie elektroniky odsávača pár (funkcia u niektorých modelov) je treba ho vymeniť za nový. Pre niektoré modely ponúka FRANKE nový typ filtra pre recirkulačný provoz, tzv. filter s dlhou životnosťou. Tento filter je po nasýtení možné 5-8 × umyť v umývačke riadu (viz. návod na obsluhu).

Všetky odsávače pár FRANKE je možné použiť aj pre recirkuláciu. Filtre s aktívnym uhlím pohlcujúce zápachy nie sú súčasťou dodávky (ak nie je uvedené inak).

Čo je to štrbinové odsávanie?

Pokrytie tukových filtrov panelom umožňuje tzv. štrbinové odsávanie, ktoré zaručuje veľmi vysokú efektivitu odsávania pár pri 25% redukcii hluku.

Čo je technológia Sound Pro?

U vybraných modelov došlo k zmene tvaru výstupu motora. Nový tvar znižuje turbulencie a vírenie vzduchu. Vďaka tomu dochádza k poklesu hluku a zlepšuje sa zvuk odsávača pár.

→ Redukcia šumu a optimalizácia štruktúry zvuku.

Táto nová technológia znižuje hluk odsávača pár až o 6 db(A), ale to nie je všetko, tiež optimalizuje štruktúru zvuku a znižuje diskomfort spôsobený vysokými frekvenciami.

Aké potrubie sa odporúča pre najlepší výkon odsávača pár?

Doporučený priemer odtokového potrubia je 150 mm, je najvhodnejší pre odsávače pár s výkonom vyšším než 300 m3/h. Neodporúčame menší priemer potrubia než 120 mm (u niektorých menej výkonných odsávačov je priemer 120 mm doporučený). Menší priemer potrubia nepriaznivo ovplyvňuje výkon a hlučnosť odsávača.

Môj odsávač je veľmi hlučný. Ako môžem znížiť hlučnosť?

Hluk odsávača pár je vo veľkej miere spôsobený vzduchom prúdiacim odsávacím potrubím zapnutého odsávača. Vyrábame odsávače pár tak, aby vykazovali čo najlepšie parametre v kapacite odvádzaného vzduchu pri zachovaní nízkej úrovne hluku. Najefektívnejšou cestou ako zachovať tieto vlastnosti a nezvyšovať hluk odsávača, je použitie správneho potrubia (120-150 mm priemer). Zašpinené a nasýtené filtre tiež bránia prúdeniu vzduchu, dbajte na ich pravidelné čistenie resp. výmenu. Zabezpečíte tak hladký prietok vzduchu.

Odťah nie je dostatočne výkonný. Čo mám urobiť?

Opýtajte sa technika, ktorý vykonal inštaláciu odsávača, či všetko bolo vykonané presne podľa inštrukcií v montážnom návode. Ak je inštalácia v poriadku, sú správne inštalované a vyčistené filtre, ale odsávač stále neodsáva, kontaktujte náš centrálny servis na telefónnom čísle +420 281 090 425.

Bliká mi kontrolka na mojom odsávači. Musím volať servis?

Ešte predtým, ako sa obrátite na servisné centrum s požiadavkou na servis, pozrite sa do používateľskej príručky odsávača pár, či kontrolka nesignalizuje určitú funkciu a môže byť ľahko vypnutá/resetovaná podľa návodu v príručke.

Ako objednám náhradné diely na odsávač pár?

Ohľadom zakúpenia originálnych náhradných dielov, kontaktujte náš centrálny servis. To môžete urobiť vyplnením formulára na našej stránke, kde nájdete formulár na náhradné diely. Formulár nájdete tu.

Kde nájdem štítok s označením modelu odsávača?

Označenie modelu a číslo nájdete na štítku vo vnútri odsávača pár. Väčšinou je prístupný po vybratí kovových tukových filtrov.

Kde nájdete označenie modelu a číslo?

Otázky a odpovede

Spýtajte sa odborníka

Otázka k tovaru: Franke Vertical Evo FPJ 915 V Komínový odsávač pár

Otázky a odpovede

 • Lucia
  9.4.2018
  Dobrý deň, zakúpili sme si tento digestor, máme už vyvŕtaný aj otvor v stene na odsávanie cez komín. Ak je odsávanie do von, je potrebný ešte aj uhlíkový filter, či postačí kovový, ktorý je súčasťou balenia? Musí byť namontovaná spätná klapka originál? Ďakujem.
  Fedor
  11.4.2018

  Dobrý deň,

  v prípade odtahu vzduchu do exteriéru nieje potrebné kupovať uhlíkový filter, postačuje dodávaný tukový filter.. Spätnú klapku môžete využiť akúkoľvek s vhodným priemerom.

  Prajem pekný deň

 • Martina
  14.5.2017
  Dobrý deň,
  mám záujem o tento typ digestora.....nemáme však komín.....viete mi poradiť čo všetko je potrebné k nemu dokúpiť, aby bol plne funkčný??

  Ďakujem pekne
  Fedor
  15.5.2017
  Dobrý deň,

  v prípade režimu na vnútornú recirkuláciu je potrebné zakúpiť uhlíkové filtre, konkrétne https://www.drezyonline.sk/franke-uf-05-p5509.

  Prajem pekný deň
 • Peter
  9.9.2016
  Dobrý deň, možem sa spýtať aká je záruka na digestor Franke FPJ 915 V BK A čierny. Ďakujem za odpoveď.
  Fedor
  9.9.2016
  Dobrý deň,

  na produkt poskytujeme 2 ročnú záruku.

  Prajem pekný deň
 • ivan schulcz
  17.8.2016
  Prosím o info, aký priemer diery máme vyvrtať na odvod.

  Ďakujem

  Ivan Schulcz
  Fedor
  17.8.2016
  Dobrý deň,

  veľkosť priemeru odťahu si môžete zvoliť môže byť o veľkosti 15, alebo 12 cm.

  Ďakujeme

  DREZYonline.sk
 • Otylia Papierníková
  24.1.2016
  Franke vertical EVO FPJ 915...Dobry vecer,chcem sa spytat,ci tento kominovy digestor moze odsavat len do filtra...pretoze nemame komin...dakujem za odpoved
  Fedor
  25.1.2016
  Dobrý deň,

  tento typ digestora je určený aj pre recirkuláciu - len je treba dokúpiť aj filtre.

  Prajeme pekný deň.
Hodnotenia

Spoločnosť FRANKE je jedným z najväčších svetových výrobcov nie len kuchynských drezov a batérií, ale aj digestorov s viac ako 70-ročnou skúsenosťou. 

Spoločnosť Franke je inovátorom kuchynského vybavenia, ktorý používa len tie najkvalitnejšie materály a sofistikované systémy. Dizajn spotrebičov a príslušenstva od švajčiarskej značky Franke má naozaj nadštandardné prevedenie výrobkov, ktoré človek obdivuje a chce vlastniť. Kuchyňa s vybavením od výrobcu Franke predčí Vaše očakávania a spríjemní čas strávený rutinnými činnosťami vo Vašej kuchyni.

...viac o značke
%
Limitovaný výpredaj