Franke Smart Linear FSL 86 H BK

Obj. číslo: 116.0609.447
Skladom
v predajni už 19.04.2024 / 19.04.2024 u vás doma
475,00 €

Počet funkcií: 8 Manuálnych funkcií + 1 Špeciálna funkcia

Popis produktu

Popis produktu Franke Smart Linear FSL 86 H BK

Počet funkcií: 8 Manuálnych funkcií + 1 Špeciálna funkcia

Kapacita: 71 l

Prevedenie: Čierne sklo

Energetická trieda: A

Ovládanie: Elektromechanické, Červený displej + 2 Ovládacie gombíky

Dvierka: Studené, 2 Sklá

Funkcie: Statické pečenie, Konvenčné pečenie, Horúci vzduch, Gril, Turbo Gril, Rozmrazovanie, Vyhrievanie dolnej časti, Chlieb

Komfortné funkcie: Ventilátor s kruhovým telesom

Čist…

Obsah balenia

  • 2x chrómované závesné bočné rošty
  • 1x plytký smaltovaný plech
  • 1x hlboký smaltovaný plech
  • 2x chrómované rošty
Hľadáte náhradné diely? Viac tu
Parametre

Parametre produktu Franke Smart Linear FSL 86 H BK

Iné parametre

Záruka
24 mesiacov
Hrubá hmotnosť (kg)
35 kg
FAQ
Moju rúru na pečenie nemožno zapnúť. Čo mám urobiť?

Skontrolujte ističe. Skontrolujte či je rúra zapnutá a že zástrčka spotrebiču je správne zasunutá v elektrickej zásuvke. Skontrolujte či nemáte spustenie rúry blokované detskou poistkou. K odblokovaniu postupujte podľa návodu v uživateľskej príručke.

Je pravda, že rúra na pečenie môže zapáchať počas prvého použitia?

Nová rúra na pečenie pri prvom zapnutí vydáva zápach z dôvodu spaľovania zbytkových materiálov použitých pri výrobe. Doporučuje sa pred prvým použitím rúry k príprave jedla prázdnu rúru vypáliť po dobu 1 hodiny na maximálnej teplote. V miestnosti otvorte okno a vetrajte.

Je nutné predhriať rúru pred vložením pokrmu?

Predhriatie rúry sa doporučuje. Predhriatie eliminuje kumuláciu pary vo vnútri rúry. U niektorých modelov rúr na pečenie Franke je predhrievanie automatickou súčasťou programu. Akustický signál oznámi, kedy je rúra vyhriata na požadovanú teplotu.

Je normálne, že po ukončení pečenia (vypnutia rúry) ventilátor stále pracuje?

Chladiaci ventilátor pracuje aj po vypnutí rúry, aby došlo k čo najrýchlejšiemu zníženiu teploty.

Čo to znamená "multifunkčná rúra"?

Franke multifunkčné rúry kombinujú hlavne typy ohrevu, ako je horné/dolné pečenie a pečenie s ventilátorom, čím je dosiahnutá optimálna funkčnosť pre rôzne typy funkcií na pečenie. Multifunkčné rúry majú všetky tradičné funkcie a ďalšie funkcie ako grilovanie, ohrievanie hotového jedla, rozmrazovanie a podobne.

Ako najlepšie vybrať vhodnú funkciu pečenia?

Pre výbere najvhodnejšej funkcie na pečenie pre rôzne pokrmy, si prosím preštudujte príručku. Tu sú jednotlivé funkcie presne a dôkladne popísané, doporučenie podľa typu jedla, čas prípravy, teplota a umiestnenie vo vnútri rúry.

Čo sú to "teleskopické výsuvy" a na čo slúžia?

Vnútorný priestor rúry umožňuje umiestnenie teleskopických výsuvov v 5 rôznych úrovniach podľa potreby pečenia. Teleskopické výsuvy sú používané na zaistenie vedenia plechu alebo roštu pri ich vyťahovaní z priestoru rúry. Kontrola jedla v priebehu pečenia sa tak stáva jednoduchšou a bezpečnejšou. Dostupné pri niektorých modeloch rúr príp. možnosť dokúpenia.

Čo to je kombinovaná rúra na pečenie s parnou funkciou?

Kombinovaná rúra s parnou funkciou využíva paru v kombinácii s tradičnými funkciami pečenia. Franke parná technológia je totožná s profesionálnymi parnými rúrami, tzn.že na rozdiel od bežných domácich parných rúr, má profesionálny parný vyvíjač pary, ktorý reaguje a prispôsobuje sa zvolenej funkcii. Kombinácia pary s konvenčnými funkciami s ventilátorom dosiahne rôzne funkcie pečenia. Ponuka obsahuje tradičné pečenie, špeciálne programy pre kysnutie cesta, pečenie pri nízkych teplotách a podobne. Franke kombinovaná rúra s parnou funkciou nepotrebuje pevné pripojenie na vodu.

Čo je pyrolýza?

Tento spôsob čistenia odstraňuje nečistoty vzniknuté v priebehu pečenia. Nečistota je spálená teplotou 470 ° C a premenená na popol, ktorý možno jednoducho odstrániť zotretím. Na výber sú dva druhy cyklov: 2 hodinový a 1h a 15 min, počas cyklu pyrolytického čistenia sú dvere rúry bezpečne uzamknuté a nie je možné ich otvoriť. Dostupné u niektorých rúr Mythos.

Ako často treba spustiť funkciu pyrolytického čistenia?

Pri bežnom používaní rúry na pečenie spustite funkciu pyrolýza raz mesačne. Avšak pokiaľ pečiete často a veľké objemy jedla, je odporúčané používať túto čistiacu funkciu častejšie.

Čo je parné čistenie?

Táto čistiaca funkcia využíva energiu pary na čistenie rúry bez použitia čistiacich chemických prostriedkov. Tento šikovný čistiaci proces pracuje s 200 ml vody naliatymi do určeného priestoru rúry pri nízkej teplote varu a trvá len 35 minút. Toto riešenie garantuje preukázateľné úspory energie s rešpektom k životnému prostrediu.

Čo znamená pojem "studené dvierka"?

Označenie "studené dvierka" znamená, že počas pečenia je vonkajšia teplota dvierok nižšia ako požaduje príslušná technická norma. Nízka teplota je dosiahnutá použitím efektívneho ochladzovania a teplo odrážajúcich skiel.

Ako funguje tlmené otváranie dvierok?

Smooth 2 Close dvierka - systém, ktorý používa pánty novej generácie pre tlmené dovretie dvierok rúry na pečenie, aby sa zabránilo prudkému nárazu. Systém je dostupný pre rúry radu Mythos, Maris a Smart.

Čo znamená funkcia Press To Clean?

Touto inovatívnou technológiou disponujú rúry Maris a Smart. Ide o jednoduché riešenie vybratia vnútorných skiel dvierok bez použitia špeciálnych nástrojov, iba stlačením rúk.

Čo je to Full Class Door?

Všetky rúry radu Mythos majú tzv. Full Class Door, čo je pokročilejšie technologické riešenie, medzi sklá sa nič nedostane, sú úplne utesnené, a preto ich nemožno ani rozobrať.

Rúra nepečie rovnomerne?

Pozorne si prečítajte inštrukcie k jednotlivým funkciam pečenia v užívateľskej príručke. Zamerajte sa na umiestnenie nádob na pečenie vo vnútri rúry v doporučených pozíciach.

Nie ste spokojní s výsledkami pečenia?

Pracovali ste v súlade s doporučeniami užívateľskej príručky? Zamerajte sa na použitie vhodnej nádoby na pečenie, umiestnenie v rúre a či bola vybraná vhodná funkcia na pečenie. Otočte nádobu na pečenia počas pečenia. Dodržujte presné pokyny v užívateľskej príručke. Vždy predhrejte rúru a vložte pokrm, až vtedy keď je dosiahnutá požadovaná teplota (počkajte na zvukový signál). Pri pečení dezertov je doporučené piecť pri teplote 150 -190 °C a neotvárať dierka počas pečenia, aby nedošlo k "spadnutiu" cesta. Cesto nesmie byť tekutejšie ako doporučuje recept, aby sa nepredĺžila doba pečenia.

Prečo je môj koláč na povrchu príliš upečený?

Doporučujeme umiestniť koláč na nižšiu pozíciu, zvoliť nižšiu teplotu a predĺžiť dobu pečenia.

Ako mám vyčistiť ovládací panel rúry na pečenie?

Použite čistič sklá a jemné mikroutierky alebo hubku. Nastriekajte prípravok priamo na ovládací panel. Nepoužívajte abrezívne čistiace prostriedky, drátenky, hrubé hubky a podobne, ktoré by mohli poškodiť povrch.

Môžem využiť viac úrovní na prípravu jedla v rovnaký čas?

Výberom jednej zo špeciálnych Multicooking funkcií môžete pripraviť až 4 chody jedla v rovnaký čas. Vyberte Multicooking Menu, vložte všetko v rovnakom čase a vyberajte pokrmy, keď sú hotové. Tzn., že môžete prípravou stráviť jednu hodinu namiesto štyroch.

Otázky a odpovede

Spýtajte sa odborníka

Otázka k tovaru: Franke Smart Linear FSL 86 H BK

Hodnotenia

Spoločnosť FRANKE je jedným z najväčších svetových výrobcov nie len kuchynských drezov a batérií, ale aj digestorov s viac ako 70-ročnou skúsenosťou. 

Spoločnosť Franke je inovátorom kuchynského vybavenia, ktorý používa len tie najkvalitnejšie materály a sofistikované systémy. Dizajn spotrebičov a príslušenstva od švajčiarskej značky Franke má naozaj nadštandardné prevedenie výrobkov, ktoré človek obdivuje a chce vlastniť. Kuchyňa s vybavením od výrobcu Franke predčí Vaše očakávania a spríjemní čas strávený rutinnými činnosťami vo Vašej kuchyni.

...viac o značke
%
Limitovaný výpredaj