Franke Maris FMA 804 I F BK

Obj. číslo: 108.0606.112
Skladom
v predajni už 25.09.2023 / 26.09.2023 u vás doma
556,00 €
Ušetríte 27,80 € Zaregistrujte sa

Prevedenie: Čierne sklo s bielou grafikou

Popis produktu

Popis produktu Franke Maris FMA 804 I F BK

Počet varných zón: 4, 1x Flexi zóna

Prevedenie: Čierne sklo s bielou grafikou

Ovládanie: Červený integrovaný dotykový ovládací panel + 4 Dotykové ovládače typu Slide (Dotykom priamo na úroveň alebo posunom prsta)

Ukazovateľ zvyškového tepla

Funkcie: 18 Úrovňí ohrevu: Stupeň 0-18, Funkcia Cook Assist (Rozpúšťanie, Udržiavanie teplého jedla, Varenie na miernej teplote, Var), Funkcia Flexi zóna,…

Parametre

Parametre produktu Franke Maris FMA 804 I F BK

Iné parametre

Záruka
24 mesiacov
Hrubá hmotnosť (kg)
11,5 kg
FAQ
Ako pracuje indukčná varná doska?

Princíp indukcie je založený na elektromagnetickej energii, ktorá sa vytvára medzi feromagnetickým dnom nádoby položenej na varnej doske a medenou cievkou, ktorá je umiestnená pod povrchom dosky. Elektrický prúd prechádza indukčnou cievkou a vytvára tým magnetické pole. Efektom magnetického poľa vzniká na dne varnej nádoby indukovaný alebo vírivý prúd, ktorým sa nádoba zahrieva. Jedlo sa ohrieva vodivým teplom z plášťa varnej nádoby.

Indukcia je veľmi efektívna, pretože teplo sa vytvára iba tam, kde doska zaznamená kontakt s dnom nádoby. Všetko teplo sa koncentruje vo vnútri varnej nádoby a okolie varnej zóny zostáva chladné, čo zaisťuje rýchly výsledok s optimálnym využitím energie.

Na varenie na indukčných doskách je potrebný riad z feromagnetickej ocele. Ak je nádoba vhodná na varenie na indukciu zistíte ľahko priložením magnetu k jej dnu, pokiaľ magnet drží pri dne nádoby, je možné ju použiť na indukčnú dosku.

Aké sú výhody varenia na indukčnej varnej doske?

Najväčšou výhodou varenia na indukcii je vysoká rýchlosť varenia. Napríklad privedenie vody k varu na prípravu cestovín za omnoho kratší čas ako u ostatných typov varných dosiek,taktiež aj plynových. Veľkou výhodou je jednoduchá údržba povrchu varnej dosky, ktorá je celkom rovná a nie je horúca. Nespornou bezpečnostnou výhodou je plná elektronická kontrola funkcií varnej dosky.

Je možné pripojiť indukčnú varnú dosku na príkon 3 kW?

Indukčné varné dosky majú všeobecne vyššiu spotrebu príkonu ako 3 kW. Viac menej niektoré modely Franke indukčných dosiek majú možnosť pripojenia na 230 V ( viď užívateľská príručka). Je potrebné si ale uvedomiť, že obmedzenie príkonu, je logicky obmedzená funkčnosť varnej dosky v jej maximálnom výkone.

Aký je rozdiel medzi sklokeramickou a indukčnou varnou doskou?

Sklokeramická varná doska pracuje na princípe elektrických rezistorov (tepelných žiaričov) umiestnených pod sklom, ktoré distribuujú teplo v rámci zvolenej varnej zóny. Indukčná varná doska pracuje na princípe induktorov, ktoré sa spustia iba v prípade, že je na zvolenej varnej zóne umiestnená vhodná nádoba (magnetická) a vytvára sa jemné elektromagnetické pole.

Prečo indukčná varná doska nefunguje s mojou moka kávovou kanvičkou?

Indukčné varné dosky potrebujú k spusteniu varnej zóny nádobu, ktorá má určený minimálny alebo väčší priemer dna. (presná špecifikácia je uvedená v užívateľskej príručke).

Ako čistiť povrch indukčnej varnej dosky?

Doporučujeme čistiť varnú dosku pokiaľ je jej povrch stále teplý, ale indikátor zbytkového tepla už nesvieti. Použite jemnú škrabku pre odstránenie zaschnutých nečistôt, pozor nepoškriabte povrch dosky. Následne opláchnite vodou a dôsledne vysušte jedmnou handričkou. Používanie škrabky znížuje potrebu použitia agresívnych čistiacich prostriedkov. Doporučujeme jeden krát týždenne použiť špeciálny prostriedok na čistenie varných dosiek.

Ako môžem regulovať nastavenie minimálneho plameňa horáka?

Franke varné plynové dosky sú testované pri tlaku 20 mbar zemného plynu. V prípade pripojenia na iný typ plynu, je potrebné plameň horáku zregulovať. Postup regulácie je spísaný v užívateľskej príručke dodanej k varnej dosky.

Prečo môj plynový horák nehorí?

Pre zapálenie plynového horáku s bezpečnostnou poistkou, zatlačte a podržte ovládacie tlačítko po dobu 5 sekúnd. Pokiaľ to robíte správne a horák aj napriek tomu nehorí, skontrolujte, či nie sú upchaté plynové dierky na horáku. Napr. nečistoty z predchádzajúceho varenia. V tomto prípade vyberte voľné diely horáku a dôkladne ich umyte a vysušte.

Ako funguje bezpečnostná termoelektrická poistka na plynovej varnej doske?

Bezpečnostná poistka chráni užívateľa pred nežiadúcim únikom plynu. Pívod plynu je zablokovaný v prípade náhleho zhasnutia plameňa, napr. z dôvodu pretečenia kvapaliny na horák alebo silného prúdenia vzduchu.

Plameň na horáku nemožno zapáliť, čo mám robiť?

Pokiaľ sa plameň nedá zapáliť, najskôr skontrolujte, či sú voľné časti horáka zostavené správne. Tiež skontrolujte, či biely keramický zapaľovač nie je znečistený a preto nevytvára iskry. V tom prípade očistite zapaľovaciu sviečku vlhkou handričkou a osušte.

Počujete neustály „tic tic“ zvuk, ktorý vychádza z vašej varnej dosky?

Zvuk, ktorý počujete, vydáva elektrická zapaľovacia sviečka. Z dôvodu pretečenia tekutiny je pravdepodobne zvlhnutá kontrolná zapaľovacia jednotka. Odpojte prívod elektriny a nechajte vyschnúť cca 24 hodín. Ak problém pretrváva, obráťte sa na centrálny servis Franke +420 281 090 425.

Môžem pripojiť moju Franke varnú dosku na propánbután (LPG) plyn?

Franke varné plynové dosky sú konštruované aj na použitie propanbután (LPG) plynu. Pri inštalácii varnej dosky vymeňte inštalované plynové trysky za trysky na propanbután, ktoré sú súčasťou balenia. Prívod vzduchu do horákov nie je potrebné regulovať, horáky sú samoregulovacie. Zároveň doporučujeme, aby výmena trysiek bola prevedená odborným pracovníkom.

Ako mám vyčistiť liatinové časti mojej varnej dosky?

Liatinové časti umývajte zásadne ručne vo vode a prípravkom na umývanie riadu. Umývanie v umývačke riadu sa nedoporučuje, pretože umývací program je veľmi agresívny a nie je to vhodné z dôvodu vzniku povrchových zmien na liatine.

Otázky a odpovede

Spýtajte sa odborníka

Otázka k tovaru: Franke Maris FMA 804 I F BK

Hodnotenia

Spoločnosť FRANKE je jedným z najväčších svetových výrobcov nie len kuchynských drezov a batérií, ale aj digestorov s viac ako 70-ročnou skúsenosťou. 

Spoločnosť Franke je inovátorom kuchynského vybavenia, ktorý používa len tie najkvalitnejšie materály a sofistikované systémy. Dizajn spotrebičov a príslušenstva od švajčiarskej značky Franke má naozaj nadštandardné prevedenie výrobkov, ktoré človek obdivuje a chce vlastniť. Kuchyňa s vybavením od výrobcu Franke predčí Vaše očakávania a spríjemní čas strávený rutinnými činnosťami vo Vašej kuchyni.

...viac o značke