Franke FP 9000 Kuchynská batéria

Extra zľava  4,75 € | Platí len do 21.7.2024. Zľava sa odpočíta v košíku.
Povrchová úprava
Skladom (doprava zadarmo)
v predajni už 23.07.2024 / 24.07.2024 u vás doma
95,00 €
+ Pridať do setu

Praktická kuchynská batéria Franke FP 9000 s vysokým odtokom, ktorý umožňuje ľahšie naplnenie hrncov a váz. Vhodná pre zladenie k FRAGRANIT®–ovému drezu.

Popis produktu

Popis produktu Franke FP 9000 Kuchynská batéria

 • granit

Franke FP 9000 je vysoko kvalitná páková zmiešavacia batéria, ktorá je navrhnutá tak, aby priniesla efektívnosť a štýl do vašej kuchyne.

Jednou z kľúčových vlastností je možnosť tlakového ovládania. Toto umožňuje ľahké a presné ovládanie prietoku vody, čo zabezpečí, že budete mať vždy správne množstvo vody, ktoré potrebujete na vaše kuchynské úlohy.

Vďaka možnosti otočenia o 360°, môžete s…

Obsah balenia

 • drezová batéria
 • pripojovacie hadičky
 • montážny balíček
Hľadáte náhradné diely? Viac tu
Parametre

Parametre produktu Franke FP 9000 Kuchynská batéria

Základné parametre

Materiál
granit
Výsuvná sprcha
nie
Výška batérie
350 mm
Otáčateľný odtok vody
360 °
Batéria pred okno
nie
Beztlaková batéria
nie
Umiestnenie
Stojančeková
Ovládanie batérie
Pákové
Dĺžka prepojovacej hadice
40 cm
Priemer montážneho otvoru
35 mm

Iné parametre

Záruka
24 mesiacov
Hrubá hmotnosť (kg)
1,4 kg
Čistá hmotnosť (kg)
1,16 kg
Výška, šírka, dĺžka (mm)
80 x 290 x 220
FAQ
Aké sú zásady pre montáž kuchynskej batérie?

Skontrolujte, či je prívodné potrubie vybavené rohovými ventilmi so sitkom. Rohové ventily so sitkom vám do budúcnosti zaistia, že sa kuchynská batéria nebude zanášať nečistotami z vodovodného potrubia. V prípade poškodenia batérie bez nainštalovaných rohových ventilov so sitkom nie je možné uznať prípadnú reklamáciu ako oprávnenú. Následne prečistite prívodné potrubie odpustením vody z každého rohového ventilu (min. 5 l), aby došlo k odstráneniu nečistôt. V oblastiach s vápenitou alebo inak tvrdou vodou odporúčame inštaláciu filtračného zariadenia do hlavného prívodu vodovodného potrubia.

Pred montážou batérie sa presvedčte, či sú naskrutkované a dotiahnuté prívodné hadičky do tela batérie a či je tesnenie pod batériou správne uložené. Vložte batériu do otvoru a skontrolujte usadenie tesnenia a príruby. V prípade montáže kuchynskej batérie do nerezového drezu odporúčame použiť vystužovací trojuholník alebo špeciálnu podložku pod batériu (133.0026.896), aby nedochádzalo k výkyvom batérie. Zospodu nasaďte tesnenie, podložku a matku. Ak je montovaná batéria vrátane vystužovacieho trojuholníka, nie je nutné nasadzovať tesnenie, ktoré sa nasadzuje pri montáži medzi drez a spodnú podložku. Utiahnite matku pomocou kľúča.

Pripojte hadičky k prívodným rúrkam, alebo naskrutkujte na rohové ventily. Pri uťahovaní prívodných hadičiek je nutné prevlečenú maticu pri prívodnej hadičke uťahovať kľúčom a súčasne pridržať hadičku kliešťami tak, aby nedošlo k povoleniu hadičky v hornom závite. Pri batériách so sprchou nezabudnite pripojiť sprchovú hadicu.

Prvé spustenie vody vykonávajte so zdvihnutou pákou a najlepšie s vyskrutkovaným perlátorom alebo vyskrutkovanou sprchovou hlavicou.

– Pravidelne čistite sitko perlátora.

– V prípade, že tlak vody presahuje 5 barov, odporúča sa použitie redukčného ventilu.

– Vstupná teplota teplej vody by mala byť maximálne 60 °C.

Ako udržiavať kuchynské batérie?

Kuchynské batérie sa vyrábajú s niekoľkými povrchovými úpravami. Chrómový lesklý povrch je pokovanie povrchu batérie. Vysoko odolný povrch a veľmi jednoduchý na údržbu. Na čistenie odporúčame používať špeciálny čistiaci sprej FRANKE Tap Cleaner v kombinácii s univerzálnou handričkou FRANKE Microfiber Care Cloth alebo mydlovú vodu či saponáty určené na umývanie riadu, na odstránenie vodného kameňa použite roztok octu s vodou alebo vhodný odstraňovač vodného kameňa v spreji. V žiadnom prípade nepoužívajte abrazívne čistiace prostriedky a drsné hubky, došlo by k poškodeniu povrchovej úpravy.
Nerezový matný povrch je charakteristický pre batérie z celonerezu a nie je to pokovanie ani farebný nástrek, nerezový povrch je iba prebrúsený. Veľmi odolný povrch jednoduchý na údržbu. Na čistenie odporúčame používať špeciálny čistiaci sprej FRANKE Tap Cleaner v kombinácii s univerzálnou utierkou FRANKE Microfiber Care Cloth alebo mydlovú vodu či saponáty určené na umývanie riadu, popr. aj tekuté čistiace krémy.

PVD: Povrchová úprava batérií technológiou PVD vyniká odolnosťou proti poškodeniu. Na údržbu však neodporúčame používať abrazívne čistiace prostriedky. Na odstránenie vodného kameňa použite roztok octu s vodou, na vlastnú údržbu odporúčame špeciálny čistiaci sprej FRANKE Tap Cleaner v kombinácii s univerzálnou utierkou FRANKE Microfiber Care Cloth alebo iba mydlovú vodu či saponáty na umývanie riadu.

Nerez (povrchová úprava) a ostatné farebné a metalické povrchy sú nástreky farieb spevnené lakom, ktoré sú veľmi náchylné na hrubšie zaobchádzanie. Môže tu dôjsť pri neopatrnom používaní k rýchlejšiemu odreniu až k vyštiepeniu časti farebného povrchu (buchnutím hrnca, panvičky...). Na čistenie odporúčame používať špeciálny čistiaci sprej FRANKE Tap Cleaner v kombinácii s univerzálnou utierkou FRANKE Microfiber Care Cloth alebo iba mydlovú vodu či saponáty určené na umývanie riadu, nepoužívajte tekuté čistiace krémy. Vodný kameň odstraňujte jemne po zmäkčení vhodným prostriedkom (roztok octu s vodou alebo odstraňovač vodného kameňa).

Nikdy nepoužívajte na čistenie kuchynských batérií suché prášky alebo pasty.

V oblastiach s tvrdou vodou odporúčame časté čistenie povrchu batérií, aby nedochádzalo k zanášaniu povrchu vodným kameňom. Tiež odporúčame pravidelné čistenie perlátora (sítka) v ramienku alebo sprške, aby nedochádzalo k zanášaniu vodným kameňom a tým aj obmedzenému prietoku vody. V prípade veľkého zanesenia perlátora odporúčame zakúpiť nový.

Na čistenie povrchu batérií nepoužívajte detergenty, rozpúšťadlá, chemické činidlá, kovové drôtenky, alkohol a pod.

Čo znamená PVD coating?

Jedná sa o novú technológiu používanú na povrchovú úpravu nielen kuchynských batérií pre jej výnimočné vlastnosti. PVD (Physical Vapor Deposition) je nanášanie veľmi tenkých vrstiev odparením vo vákuu. Povrch vyniká fyzikálnymi a chemickými vlastnosťami: vysokou tvrdosťou, odolnosťou voči oteru, vysokým teplotám, korózii aj chemikáliám a je dokonale farebne jednotný. Táto technológia je navyše šetrnejšia k životnému prostrediu ako ostatné klasické lakovacie/pokovovacie metódy.

Povrchová úprava batérií technológiou PVD vyniká odolnosťou proti poškodeniu. Na údržbu však neodporúčame používať abrazívne čistiace prostriedky. Na odstránenie vodného kameňa použite roztok octu s vodou, na vlastnú údržbu odporúčame špeciálny čistiaci sprej FRANKE Tap Cleaner v kombinácii s univerzálnou handričkou FRANKE Microfiber Care Cloth alebo iba mydlovú vodu či saponáty na umývanie riadu.

Technológia pre úsporu vody - 2 polohy páčky

Dvojstupňové ovládanie pomáha znižovať spotrebu vody až o 50%. Páčka ovládania sa najskôr otvorí do polovice a dôjde tak k prirodzenému obmedzeniu prietoku vody.

ECO technológia - úspora teplej vody

Páčka batérie v najprirodzenejšej strednej polohe aktivuje studenú vodu, ktorá je väčšinou v kuchyni dostačujúca. Umožňuje tak znížiť spotrebu horúcej vody a tým šetrí náklady na jej ohrev.

ECO kartuša

ECO kartuša navrhnutá tak, aby obmedzovala prietok aj teplotu, pomáha aktívne šetriť vodu aj energiu. Vďaka stupňovitému ovládaniu páčkou je možné znížiť spotrebu vody až o 50%.

Čo je laminárny prietok?

Krištáľovo čistý prúd vody vďaka laminárnemu prietoku. Prajete si čistý a veľmi tichý prúd vody z vašej kuchynskej batérie? Je to možné u batérií so špeciálnym perlátorom pre laminárny prietok vody, ktorý znižuje turbulenciu vzduchu. Je možné tak zabrániť striekajúcej vode, a preto je používanie tejto batérie v kuchyni ešte pohodlnejšie.

Ako vyčistiť perlátor pri batérii?

Má tlak vody vplyv na výber kuchynskej batérie?

Všetky batérie sú testované do tlaku 0,8 MPA (8 atm), ale odporúčaný tlak je od 0,12 do 0,5 MPA.

Je pravda, že keramická kartuša sa nikdy nepoškodí?

Keramická kartuša môže vydržať po celú dobu životnosti vašej batérie. Avšak mechanizmus kartuše je negatívne ovplyvňovaný nečistotami vo vode a tvrdosťou vody, ktoré jeho životnosť skracujú. Pre ďalšie informácie kontaktujte naše servisné oddelenie.

Otázky a odpovede

Spýtajte sa odborníka

Otázka k tovaru: Franke FP 9000 Kuchynská batéria

Otázky a odpovede

 • Jitka
  17.8.2021
  Dobry den, je baterie silikonova? Da se ohnout? Dekuji za odpoved
  Fedor
  18.8.2021

  Dobrý deň,

  batéria je pevná bez možnosti ohnutia.

  Ďakujeme a prajeme pekný deň.

 • Dana
  14.3.2021
  Dobrý deň, potrebovala by som nadstavec (šetrič vody) na túto kuchynskú batériu: Franke FP 9000, Obj. číslo: 115.0328.184. Prosím o informáciu, či máte dané nadstavce a v akých variáciách. Vopred ďakujem a zostávam s pozdravom DS
  Fedor
  14.3.2021

  Dobrý deň,

  dodatočný nádstavec na batériu Franke FP 9000, bohužiaľ, v ponuke nemáme.

  Ďakujem a prajem peknýn deň.

 • Filip
  2.6.2020
  Dobry den, chcel by som sa spytat, aky je rozmer perlatora na tejto baterii a ci je vymenitelny. Popripade, ci predavate k tejto baterii aj separatne perlator, ktory na nu bude sediet. Dakujem
  Fedor
  15.10.2020

  Dobrý deň,

  rozmer perlátoru je cca 21 mm. Náhradný perlátor k batérii Franke FP 9000 sa dá u nás objednať ako náhradný diel. 

  Prajem pekný deň

 • Viera Gerčáková
  6.11.2018
  Zdravím. Je vhodná táto batéria k dresu Franke Sirius SID 611 78 ?
  Fedor
  15.10.2020

  Dobrý deň,

  táto batéria je k drezu vhodná.

  Prajem pekný deň

 • Anna
  1.4.2017
  Dobrý deň,

  iba som sa chcela spýtať, aká je záručná doba, nie to uvedené, Ďakujem.

  Pekný deň
  Fedor
  15.10.2020

  Dobrý deň,

  na batériu sa vzťahuje štandardná 2 ročná záruka.

  Prajem pekný deň

 • Ivana Píštěk
  30.1.2017
  Dobrý den

  Ma tato baterie vytahovaci sprchu??

  Fedor
  15.10.2020

  Dobrý deň,

  táto batéria je bez vyťahovacej spršky.

  Prajem pekný deň

 • Tereza Sedílková
  22.11.2016
  Dobrý den, prosím je možné baterii Franke FP 9900 otočit tak, aby ovládací mechanismus byl na levé straně ? Děkuji
  Fedor
  15.10.2020

  Dobrý den,

  páka baterie se bohužel nedá otočit její pozice je fixní a situována na pravou stranu.

  Přeji hezký den

 • Marian Ravasz
  3.5.2016
  Dobry den, da sa namontovat bateriu tak, aby kohutik bol na lavej strane?
  Fedor
  15.10.2020

  Dobrý deň,

  áno batériu si môžete na drez umiestniť podľa potreby.

  Prajem pekný deň

 • Peter MALOVEC
  8.4.2016
  Dobry den.
  Vyrabate tento typ baterie aj v hnedej farbe FRANKE FP 9900.
  Dakujem
  Fedor
  15.10.2020

  Dobrý deň,

  žiaľ tento typ baterie od značky Franke sa vyrába len v čiernom ( FP 9900 ) a bielom prevedení ( FP 9400 ) .

  Prajem pekný zvyšok dňa

 • Nova
  17.1.2016
  Dobry den,

  Tato bateria ma uvedenu farbu \"cierna\":


  Ktory z drezov je farebne totozny?


  Dakujem.
  Fedor
  15.10.2020

  Dobrý deň,

  batéria FP 9900 je primárne určená skôr ku kompozitným drezom, avšak v prípade ak ju chcete použiť ku granitovému drezu tak odporúčame farbu drezu onyx.

  Prajem pekný deň

Hodnotenia

Spoločnosť FRANKE je jedným z najväčších svetových výrobcov nie len kuchynských drezov a batérií, ale aj digestorov s viac ako 70-ročnou skúsenosťou. 

Spoločnosť Franke je inovátorom kuchynského vybavenia, ktorý používa len tie najkvalitnejšie materály a sofistikované systémy. Dizajn spotrebičov a príslušenstva od švajčiarskej značky Franke má naozaj nadštandardné prevedenie výrobkov, ktoré človek obdivuje a chce vlastniť. Kuchyňa s vybavením od výrobcu Franke predčí Vaše očakávania a spríjemní čas strávený rutinnými činnosťami vo Vašej kuchyni.

...viac o značke
%
Limitovaný výpredaj