Franke FDW 613 E5P F

Obj. číslo: 117.0611.672
Skladom
v predajni už 19.04.2024 / 19.04.2024 u vás doma
618,00 €

Vstavaná umývačka riadu FDW 613 E5P F

Popis produktu

Popis produktu Franke FDW 613 E5P F

Šírka skrinky: 60 cm

Hlučnosť: 49 dB(A)

Spotreba energie: 104 kWh (pri EKO programu pri 100 cykloch)

Spotreba vody: 12 l (pri EKO programu)

Energetická trieda: F

Dĺžka EKO programu: 3h 20 min

Teploty umývania: 3 (50 °C, 55 °C, 65 °C)

Programy: 5 (Eko 50 °C, Intenzívny 65 °C, Zmiešané 55 °C, Polovičná náplň 50 °C)

Ovládanie: Elektronické

Umývacie komora a filter z nerezovej ocele

Polovičn…

Parametre

Parametre produktu Franke FDW 613 E5P F

Iné parametre

Záruka
24 mesiacov
Hrubá hmotnosť (kg)
33 kg
FAQ
Do vašej umývačky sa nenapúšťa voda?

Skontrolujte, či je otvorený prívod vody a voda má potrebný tlak. Pokiaľ bola novo prevedená inštalácia, skontrolujte, či hadica nie je poškodená alebo skrútena a nebráni tak prietoku vody.

Vaša umývačka nevypúšťa vodu?

Pokiaľ je vypúšťacia hadica pripojená k sifónu drezu, odpojte ju a umiestnite do vhodnej nádoby. Spustite umývací program a skontrolujte, či sa umývačka vypúšťa. Pokiaľ sa vypúšťa normálne je potrebné vyčistiť sifón.

Necháva vaša umývačka po umytí na riade bielej stopy?

Bola v dobe inštalácie Vašej umývačky zmeraná a nastavená tvrdosť vody podľa návodu? Akú máte vodu tvrdú alebo mäkkú? Znovu nastavte tvrdosť vody pomocou kontrolného panela a užívateľského návodu, pokiaľ je voda tvrdá, zvýšte nastavenie na hodnoty 4 až 5. Pokiaľ je voda extrémne tvrdá, je vhodné inštalovať zmäkčovač vody pre vstup do umývačky alebo celého domu. Pre odvápnenie umývačky spustite cyklus s odvapňovacím prostriedkom.

Používate umývaciu tabletku 3v1 bez pridania špeciálnej zmäkčovacej soli? Nie vždy majú tieto tabletky dostatok soli na tvrdosť vašej vody. Doporučujeme vždy pridávať soľ do centrálneho zásobníka umývačky alebo skusiť iný typ tabletiek.

Máte dobre uzavretý kryt zásobníka soli? Dôkladne skontrolujte uzatvorenie zásobníka zmäkčovacej soli vždy, keď doplníte.

Prelína voda alebo pena dole pod dvierkami umývačky?

Vždy, keď dopĺňate oplachovací prostriedok do zásobníka, dôkladne utrite pretečené zvyšky handričkou. Je to veľmi penivá substancia pokiaľ sa primieša do studenej vody. Odporúčame tiež skúsiť zníženie dávkovania oplachu.

Dvierka našej umývačky padajú

Pokiaľ sa jedná o novú vstavanú umývačku riadu, môžu byť dekoračné dvierka moc ťažké. Kontaktujte preto dodávateľa kuchyne. Pokiaľ je to po dlhšej dobe užívania kontaktujte technika.

Dvierka našej umývačky nezostanú otvorené

Pokiaľ sa jedná o novú vstavanú umývačku, na ktorú ešte neboli primontované dekoračné dvierka, je to normálne, dvierka nemajú dostatočnú váhu a pánty ju zatvárajú.

Ostrekovacie rameno v umývačke sa netočí?

Skontrolujte či nie je blokované riadom v umývačke, alebo dajte veľmi opatrne dole ostrekovače podľa inštrukcii v užívateľskej príručke, prepláchnite dierky tečúcou vodou, skontrolujte, či nie sú niektoré upchaté a voda môže cez ne voľne pretekať. Následne ich veľmi opatrne nainštalujte späť.

Je možné pripojiť Franke umývačku riadu na teplú vodu?

Všetky Franke umývačky sa napájajú na studenú vodu.

Ako a kedy doplniť soľ a oplachovací prostriedok do umývačky?

Umývačka má signalizáciu doplnenia oplachovacieho prostriedku aj soli. Väčšinou rozsvietenie kontrolky oznámi nedostatok prostriedku. Prosím skontrolujte v užívateľskej príručke.

Môžem použiť bežnú kuchynskú soľ v umývačke riadu?

Odporúčame vždy používať špeciálnu regeneračnú soľ pre umývačky riadu, pretože je čistá. Iné druhy soli môžu obsahovať znečisťujúce látky alebo malé kamienky, ktoré by mohli zablokovať napúšťací ventil a spôsobiť poškodenie umývačky.

Prečo mám dopĺňať špeciálnu soľ do umývačky riadu?

Soľ určená do umývačky riadu preventívne zmäkčuje vodu pritekajúcu do umývačky tak, aby zabránila usadzovaniu vodného kameňa v umývačke. Dávkovanie soli je potrebné nastaviť podľa tvrdosti Vašej vody a podľa návodu v užívateľskej príručke.

Mám dopĺňať soľ do umývačky, aj keď používam umývací prostriedok so zmäkčovačom?

Doporučujeme vždy používať špeciálnu zmäkčujúcu soľ pre umývačky riadu. Zabraňuje usadzovaniu vodného kameňa v umývačke a vzniku bielych škvŕn na riadoch zo zbytku vodných usadenín.

Prečo mám používať prostriedok na oplach?

Oplachovací prostriedok je na riad nanesený pred oplachovacím cyklom a podporuje stekanie vody, zlepšuje tým výsledok sušenia a znižuje vznik zasušených škvŕn.

Zapácha vaša umývačka?

Doporučujeme pravidelne čistiť tesnenia a priestor pod tesnením dvierok umývačky vlhkou handričkou najmenej jeden krát mesačne. Doporučujeme vyčistiť aj filtre umývačky najmenej jeden krát týždenne. Občas vyčistite Vašu prázdnu umývačku riadu spustením dlhého cyklu s pridaním čistej sódy.

Môžem umývať plastový riad v umývačke?

Najprv skontrolujte, či je nádoba vhodná do umývačky riadu, pokiaľ nie, môže sa teplom deformovať. Spoločnosť Franke nepreberá žiadnu zodpovednosť za poškodenie plastového riadu pri umývaní v umývačke. Pokiaľ je nádoba vhodná na použtie do umývačky, mali by byť plastové nádoby umiestnené v hornom koši. Je úplne bežné, že v závislosti na type materiálu nemusí byť tento riad úplne suchý na konci umývacieho cyklu.

Môžem umývať krištáľový sklenený riad v umývačke?

Niektoré modely Franke umývačiek majú špeciálny program na umývanie skla pri teplote 45 °C. Zvážte, či je to pre Vaše sklo vhodné.

Aké sú možnosti energetických úspor Franke umývačiek riadu?

Eko programy sú energeticky úsporné. Niektoré Franke umývačky majú naprogramované ľahké otváranie dvierok na konci vybraných umývacích programov pre lepší výsledok súšiaceho cyklu, jeho skrátenie a energetickú úsporu.

Je potrebné oplachovať riad než ich dám do umývačky?

Nie je potrebné oplachovať riad pred vložením do umývačky. Vďaka účinným programom a prostriedkom na umývanie je dôkladne umytý i veľmi znečistený riad. Samozrejme vždy by mali byť odstránené väčšie časti jedla, ktoré by mohli blokovať filter a taktiež odstránené veľmi mastné zbytky syra a omáčiek. Uvedomte si, že opláchnutie riadu pred vložením do umývačky je zbytočná spotreba vody priemerne okolo 10-20 l.

Je nedostatočné sušenie problémom len plastového riadu a riadu s nepriľnavým povrchom?

Je úplne normálne, že vzhľadom k vlastnostiam materiálu , neexistuje žiadny umývací program, ktorý by garantoval dokonalé sušenie plastového riadu alebo nádob s nepriľnavým povrchom.

Je riad vo vašej umývačke suchý, ale steny umývačky stále mokré?

Je úplne normálne, že po procese sušenia zostane para skondenzovaná na chladnejších stenách vnútorného priestoru umývačky.

Stmavol váš riad po umytí v umývačke?

Stalo sa to pri riade zo striebra alebo hliníka? Umývanie riadu vyrobeného z čistého hliníka alebo striebra v umývačke riadu sa nedoporučuje. Pre znovu navrátenie pôvodného vzhľadu skúste vyčistiť mäkkou handričkou a octom.

Čo sú Aquastop a Aquasafe?

Všetky umývačky riadu sú vybavené bezpečnostným systémom AquaStop alebo AquaSafe.

AquaStop - jedná sa o vonkajšiu ochranu umývačky, ktorá zabraňuje úniku vody z prívodnej hadice.

AquaSafe - zaisťuje vnútornú ochranu umývačky. Kontroluje každú eventuálnu stratu vody z vnútorného obehu. V prípade úniku vody AquaSafe vypne chod umývačky a vyčerpá z nej vodu.

Ako mám čistiť nerezové časti mojej umývačky?

Na čistenie nerezových vnútorných častí umývačky riadu doporučujeme použiť vhodný čistiaci prostriedok. Nedoporučujú sa abrazívne čistiace prostriedky alebo abrazívne hubky, ani agresívne chemikálie ako sú bielidla, amoniak, prípravky s chlórom alebo alkoholom, ktoré by mohli poškodiť nerezovú oceľ.

Otázky a odpovede

Spýtajte sa odborníka

Otázka k tovaru: Franke FDW 613 E5P F

Hodnotenia

Spoločnosť FRANKE je jedným z najväčších svetových výrobcov nie len kuchynských drezov a batérií, ale aj digestorov s viac ako 70-ročnou skúsenosťou. 

Spoločnosť Franke je inovátorom kuchynského vybavenia, ktorý používa len tie najkvalitnejšie materály a sofistikované systémy. Dizajn spotrebičov a príslušenstva od švajčiarskej značky Franke má naozaj nadštandardné prevedenie výrobkov, ktoré človek obdivuje a chce vlastniť. Kuchyňa s vybavením od výrobcu Franke predčí Vaše očakávania a spríjemní čas strávený rutinnými činnosťami vo Vašej kuchyni.

...viac o značke
%
Limitovaný výpredaj