Franke FC 9547 Kuchynská batéria

Extra zľava  6,70 € | Platí len do 16.6.2024. Zľava sa odpočíta v košíku.
Povrchová úprava
Skladom
v predajni už 18.06.2024 / 19.06.2024 u vás doma
134,00 €
+ Pridať do setu

Franke FC 9547 je páková batéria s tlakovým systémom, ktorá ponúka vysoký výkon a spoľahlivé výsledky.

Popis produktu

Popis produktu Franke FC 9547 Kuchynská batéria

 • granit

Objavte skvelú funkčnosť a elegantný dizajn kuchynskej batérie Franke FC 9547. Tento model batérie od spoločnosti Franke, lídra v oblasti kuchynských prístrojov, je ideálnou voľbou pre tých, ktorí hľadajú kombináciu výkonu, pohodlia a štýlu.

Franke FC 9547 je páková batéria s tlakovým systémom, ktorá ponúka vysoký výkon a spoľahlivé výsledky. Jej koncovka je otočná do 120° pre maximálnu…

Obsah balenia

 • drezová batéria
 • pripojovacie hadičky
 • montážny balíček
Hľadáte náhradné diely? Viac tu
Parametre

Parametre produktu Franke FC 9547 Kuchynská batéria

Základné parametre

Materiál
granit
Výsuvná sprcha
áno
Výška batérie
175 mm
Otáčateľný odtok vody
110 °
Batéria pred okno
nie
Beztlaková batéria
nie
Umiestnenie
Stojančeková
Ovládanie batérie
Pákové
Dĺžka sprchovej hadice
150 cm
Dĺžka prepojovacej hadice
45 cm
Priemer montážneho otvoru
35 mm

Iné parametre

Záruka
24 mesiacov
Hrubá hmotnosť (kg)
2 kg
Čistá hmotnosť (kg)
1,8 kg
Výška, šírka, dĺžka (mm)
60 x 400 x 190
FAQ
Aké sú zásady pre montáž kuchynskej batérie?

Skontrolujte, či je prívodné potrubie vybavené rohovými ventilmi so sitkom. Rohové ventily so sitkom vám do budúcnosti zaistia, že sa kuchynská batéria nebude zanášať nečistotami z vodovodného potrubia. V prípade poškodenia batérie bez nainštalovaných rohových ventilov so sitkom nie je možné uznať prípadnú reklamáciu ako oprávnenú. Následne prečistite prívodné potrubie odpustením vody z každého rohového ventilu (min. 5 l), aby došlo k odstráneniu nečistôt. V oblastiach s vápenitou alebo inak tvrdou vodou odporúčame inštaláciu filtračného zariadenia do hlavného prívodu vodovodného potrubia.

Pred montážou batérie sa presvedčte, či sú naskrutkované a dotiahnuté prívodné hadičky do tela batérie a či je tesnenie pod batériou správne uložené. Vložte batériu do otvoru a skontrolujte usadenie tesnenia a príruby. V prípade montáže kuchynskej batérie do nerezového drezu odporúčame použiť vystužovací trojuholník alebo špeciálnu podložku pod batériu (133.0026.896), aby nedochádzalo k výkyvom batérie. Zospodu nasaďte tesnenie, podložku a matku. Ak je montovaná batéria vrátane vystužovacieho trojuholníka, nie je nutné nasadzovať tesnenie, ktoré sa nasadzuje pri montáži medzi drez a spodnú podložku. Utiahnite matku pomocou kľúča.

Pripojte hadičky k prívodným rúrkam, alebo naskrutkujte na rohové ventily. Pri uťahovaní prívodných hadičiek je nutné prevlečenú maticu pri prívodnej hadičke uťahovať kľúčom a súčasne pridržať hadičku kliešťami tak, aby nedošlo k povoleniu hadičky v hornom závite. Pri batériách so sprchou nezabudnite pripojiť sprchovú hadicu.

Prvé spustenie vody vykonávajte so zdvihnutou pákou a najlepšie s vyskrutkovaným perlátorom alebo vyskrutkovanou sprchovou hlavicou.

– Pravidelne čistite sitko perlátora.

– V prípade, že tlak vody presahuje 5 barov, odporúča sa použitie redukčného ventilu.

– Vstupná teplota teplej vody by mala byť maximálne 60 °C.

Ako udržiavať kuchynské batérie?

Kuchynské batérie sa vyrábajú s niekoľkými povrchovými úpravami. Chrómový lesklý povrch je pokovanie povrchu batérie. Vysoko odolný povrch a veľmi jednoduchý na údržbu. Na čistenie odporúčame používať špeciálny čistiaci sprej FRANKE Tap Cleaner v kombinácii s univerzálnou handričkou FRANKE Microfiber Care Cloth alebo mydlovú vodu či saponáty určené na umývanie riadu, na odstránenie vodného kameňa použite roztok octu s vodou alebo vhodný odstraňovač vodného kameňa v spreji. V žiadnom prípade nepoužívajte abrazívne čistiace prostriedky a drsné hubky, došlo by k poškodeniu povrchovej úpravy.
Nerezový matný povrch je charakteristický pre batérie z celonerezu a nie je to pokovanie ani farebný nástrek, nerezový povrch je iba prebrúsený. Veľmi odolný povrch jednoduchý na údržbu. Na čistenie odporúčame používať špeciálny čistiaci sprej FRANKE Tap Cleaner v kombinácii s univerzálnou utierkou FRANKE Microfiber Care Cloth alebo mydlovú vodu či saponáty určené na umývanie riadu, popr. aj tekuté čistiace krémy.

PVD: Povrchová úprava batérií technológiou PVD vyniká odolnosťou proti poškodeniu. Na údržbu však neodporúčame používať abrazívne čistiace prostriedky. Na odstránenie vodného kameňa použite roztok octu s vodou, na vlastnú údržbu odporúčame špeciálny čistiaci sprej FRANKE Tap Cleaner v kombinácii s univerzálnou utierkou FRANKE Microfiber Care Cloth alebo iba mydlovú vodu či saponáty na umývanie riadu.

Nerez (povrchová úprava) a ostatné farebné a metalické povrchy sú nástreky farieb spevnené lakom, ktoré sú veľmi náchylné na hrubšie zaobchádzanie. Môže tu dôjsť pri neopatrnom používaní k rýchlejšiemu odreniu až k vyštiepeniu časti farebného povrchu (buchnutím hrnca, panvičky...). Na čistenie odporúčame používať špeciálny čistiaci sprej FRANKE Tap Cleaner v kombinácii s univerzálnou utierkou FRANKE Microfiber Care Cloth alebo iba mydlovú vodu či saponáty určené na umývanie riadu, nepoužívajte tekuté čistiace krémy. Vodný kameň odstraňujte jemne po zmäkčení vhodným prostriedkom (roztok octu s vodou alebo odstraňovač vodného kameňa).

Nikdy nepoužívajte na čistenie kuchynských batérií suché prášky alebo pasty.

V oblastiach s tvrdou vodou odporúčame časté čistenie povrchu batérií, aby nedochádzalo k zanášaniu povrchu vodným kameňom. Tiež odporúčame pravidelné čistenie perlátora (sítka) v ramienku alebo sprške, aby nedochádzalo k zanášaniu vodným kameňom a tým aj obmedzenému prietoku vody. V prípade veľkého zanesenia perlátora odporúčame zakúpiť nový.

Na čistenie povrchu batérií nepoužívajte detergenty, rozpúšťadlá, chemické činidlá, kovové drôtenky, alkohol a pod.

Čo znamená PVD coating?

Jedná sa o novú technológiu používanú na povrchovú úpravu nielen kuchynských batérií pre jej výnimočné vlastnosti. PVD (Physical Vapor Deposition) je nanášanie veľmi tenkých vrstiev odparením vo vákuu. Povrch vyniká fyzikálnymi a chemickými vlastnosťami: vysokou tvrdosťou, odolnosťou voči oteru, vysokým teplotám, korózii aj chemikáliám a je dokonale farebne jednotný. Táto technológia je navyše šetrnejšia k životnému prostrediu ako ostatné klasické lakovacie/pokovovacie metódy.

Povrchová úprava batérií technológiou PVD vyniká odolnosťou proti poškodeniu. Na údržbu však neodporúčame používať abrazívne čistiace prostriedky. Na odstránenie vodného kameňa použite roztok octu s vodou, na vlastnú údržbu odporúčame špeciálny čistiaci sprej FRANKE Tap Cleaner v kombinácii s univerzálnou handričkou FRANKE Microfiber Care Cloth alebo iba mydlovú vodu či saponáty na umývanie riadu.

Technológia pre úsporu vody - 2 polohy páčky

Dvojstupňové ovládanie pomáha znižovať spotrebu vody až o 50%. Páčka ovládania sa najskôr otvorí do polovice a dôjde tak k prirodzenému obmedzeniu prietoku vody.

ECO technológia - úspora teplej vody

Páčka batérie v najprirodzenejšej strednej polohe aktivuje studenú vodu, ktorá je väčšinou v kuchyni dostačujúca. Umožňuje tak znížiť spotrebu horúcej vody a tým šetrí náklady na jej ohrev.

ECO kartuša

ECO kartuša navrhnutá tak, aby obmedzovala prietok aj teplotu, pomáha aktívne šetriť vodu aj energiu. Vďaka stupňovitému ovládaniu páčkou je možné znížiť spotrebu vody až o 50%.

Čo je laminárny prietok?

Krištáľovo čistý prúd vody vďaka laminárnemu prietoku. Prajete si čistý a veľmi tichý prúd vody z vašej kuchynskej batérie? Je to možné u batérií so špeciálnym perlátorom pre laminárny prietok vody, ktorý znižuje turbulenciu vzduchu. Je možné tak zabrániť striekajúcej vode, a preto je používanie tejto batérie v kuchyni ešte pohodlnejšie.

Ako vyčistiť perlátor pri batérii?

Má tlak vody vplyv na výber kuchynskej batérie?

Všetky batérie sú testované do tlaku 0,8 MPA (8 atm), ale odporúčaný tlak je od 0,12 do 0,5 MPA.

Je pravda, že keramická kartuša sa nikdy nepoškodí?

Keramická kartuša môže vydržať po celú dobu životnosti vašej batérie. Avšak mechanizmus kartuše je negatívne ovplyvňovaný nečistotami vo vode a tvrdosťou vody, ktoré jeho životnosť skracujú. Pre ďalšie informácie kontaktujte naše servisné oddelenie.

Otázky a odpovede

Spýtajte sa odborníka

Otázka k tovaru: Franke FC 9547 Kuchynská batéria

Otázky a odpovede

 • Pavel Trnka
  1.2.2022
  Dobrý den, stářím mi popraskalo gumové těsnění na přepínání "sprcha x proud vody" na dřezové baterii Franke FG 9547 z roku 2008. O spršku se vzorně starám, jenom toto gumové těsnění velmi nehezky vypadá, protože to každému padne hned do oka - je to totiž navrchu přímo u hlavice. Nedá se moc prosím sehnat náhradní??? Moc děkuji za odpověď.
  1.2.2022

  Dobrý deň, 

  Pre spracovanie Vašej požiadavky je potrebné, aby ste vyplnili formulár na našej stránke pre dopyt náhradných dielov:


  https://www.drezyonline.sk/dopyt-nahradnych-dielov


  Pre zaručenie kompatibility náhradného dielu je potrebné zaslať fotografiu štítku z prívodných hadičiek a fotku batérie.


  Bez tejto informácie nie je možné zaručiť kompatibilitu náhradného dielu a Vašu požiadavku vybaviť.

  Ďakujeme, prajem pekný deň

 • Martin
  7.11.2018
  Dobrý deň, máme záujem o kúpu batérie a drezu od vás. Chcel by som sa opýtať, má batéria keramickú kartušu? Treba ešte niečo dokúpiť okrem podložky pod batériu Vďaka. S pozdravom M.
  Fedor
  15.10.2020

  Dobrý deň,

  batérie Franke majú keramické kartuše. Čo sa týka podložky pod batériu pri upevnení na granitový drez ju nieje potrebné dokupovať tak isto žiadne ďalšie príslušenstvo potrebné pre montáž.

  Prajem pekný deň

 • lubomir kopanicak
  16.10.2018
  Zdravím. Ste si istý, že pripojovacie hadice k Franke FC 9547 majú závit 3/8?
  Fedor
  17.7.2019

  Dobrý deň,

  batérie sú dodávané s hadičkami so štandardným pripojením 3/8.

  Prajem pekný deň

 • Barbora
  27.7.2018
  Dobry den mozem skombinovat drez frankie BFG 611 a bateriu Franke FC 9547? Myslim ze ci taky set spolu je vhodny a prakticky do kopy. Dakujem .
  Fedor
  15.10.2020

  Dobrý deň,

  áno ide o častú kombináciu zákazníkov, takýto set u nás nájdete aj vo výhodnom balení.

  Prajem pekný deň

 • Martin
  23.2.2017
  Dobry den
  Aky typ flexi hadice je dodavany k tejto baterii? Aka je dlzka hadice a priemer zavitu na strane baterie?

  Dakujem
  Fedor
  15.10.2020

  Dobrý deň,

  v dodávke sú hadice dlhé 30 cm so závitom 3/8.

  Prajem pekný deň

 • Helena Piusová
  12.1.2017
  Dobrý deň, chcem vymeniť pôvodnú drezovú batériu so sprchou za novú a netuším na čo sa mám zamerať pri výbere aby batéria pasovala na miesto pôvodnej. sú nejaké rozmery dôležité?
  ďakujem
  Fedor
  15.10.2020

  Dobrý deň,

  pri výbere batérie je otvor na inštaláciu štandardný a to o rozmere 35 mm, potom už je len na Vás aký tvar, výšku a prevedenie si vyberiete.

  Prajem pekný deň

 • Diana
  9.12.2016
  Dobrý den. máme vybratý drez Franke OID 611- v hnedej farbe Oid 611 a chcem sa opýtat,či batéria Franke FG 9547 vo farbe tmovo hnedá je totožná s farbou drezu dakujem za odpoved
  Fedor
  15.10.2020

  Dobrý deň,

  batéria ktorú uvádzate je z kategórie granitových, ktoré nie sú farebne kompatibilné s kompozitným typom drezu. Pre typ drezu OID 611 Vám odporúčame vybrať si zo širšej škály ponuky metalických batérií.

  Prajem pekný deň

 • Kiss Zsolt
  15.2.2016
  Dobry den prajem
  Mam drez \"Franke SID 611-78 farba káva\" a chcel by som si u Vas ktomu zakupit bateriu \"Franke FG 9547\" len farebne prevedenie potrebujem podla mojho drezu. Farba \"káva\" tam nie, ktora farba je ktomu? Vopred Vam dakujem za odpoved.

  Fedor
  15.10.2020

  Dobrý deň,

  drez SID je kompozitný drez a k nemu sa vyrábajú batérie len v bielom alebo čiernom prevedení. Výrobca odporúča k týmto drezom chrómové batérie.

  Prajem pekný deň

 • Vartik
  18.1.2016
  Dobry den, aka je prosim zaruka na bateriu, nevsimol som si to...
  Dakujem
  Fedor
  15.10.2020

  Dobrý deň,

  záruka je štandartne 2 roky.

  Prajem pekný deň

 • bozena gallikova
  28.11.2015
  dobry večer hodi sa farebne tato bateria k rohovemu dresu č.MRG612E,-TMAVOHNEDY,dakujem
  Fedor
  15.10.2020

  Dobrý deň,

  samozrejme farby od franke môžete voľne kombinovať medzi ich drezmi a batériami.

  Prajem pekný deň

Hodnotenia

Spoločnosť FRANKE je jedným z najväčších svetových výrobcov nie len kuchynských drezov a batérií, ale aj digestorov s viac ako 70-ročnou skúsenosťou. 

Spoločnosť Franke je inovátorom kuchynského vybavenia, ktorý používa len tie najkvalitnejšie materály a sofistikované systémy. Dizajn spotrebičov a príslušenstva od švajčiarskej značky Franke má naozaj nadštandardné prevedenie výrobkov, ktoré človek obdivuje a chce vlastniť. Kuchyňa s vybavením od výrobcu Franke predčí Vaše očakávania a spríjemní čas strávený rutinnými činnosťami vo Vašej kuchyni.

...viac o značke
%
Limitovaný výpredaj