Franke FC 9541 Kuchynská batéria

Extra zľava  4,75 € | Platí len do 21.7.2024. Zľava sa odpočíta v košíku.
Povrchová úprava
Skladom (doprava zadarmo)
v predajni už 23.07.2024 / 24.07.2024 u vás doma
95,00 €
+ Pridať do setu

Batéria Franke FC 9541 kombinuje výkon, kvalitu a štýl.

Popis produktu

Popis produktu Franke FC 9541 Kuchynská batéria

 • granit

Uvítajte v kuchyni nový prírastok v podobe kuchynskej batérie FC 9541 od popredného výrobcu Franke. Táto batéria je prevedená s ohľadom na výkon, funkcionalitu a skvelý dizajn.

Jedná sa o pákovú batériu s vysokým výkonom a tlakovým systémom. Koncovka batérie je otočná do 360°, čo zaručuje maximálnu flexibilitu a pohodlie pri všetkých kuchynských operáciách. Pripojenie batérie je jednoduché vďaka…

Obsah balenia

 • drezová batéria
 • pripojovacie hadičky
 • montážny balíček
Hľadáte náhradné diely? Viac tu
Parametre

Parametre produktu Franke FC 9541 Kuchynská batéria

Základné parametre

Materiál
granit
Výsuvná sprcha
nie
Výška batérie
184 mm
Otáčateľný odtok vody
360 °
Batéria pred okno
nie
Beztlaková batéria
nie
Umiestnenie
Stojančeková
Ovládanie batérie
Pákové
Dĺžka prepojovacej hadice
45 cm
Priemer montážneho otvoru
35 mm

Iné parametre

Záruka
24 mesiacov
Hrubá hmotnosť (kg)
1,28 kg
Čistá hmotnosť (kg)
1,08 kg
Výška, šírka, dĺžka (mm)
60 x 400 x 190
FAQ
Aké sú zásady pre montáž kuchynskej batérie?

Skontrolujte, či je prívodné potrubie vybavené rohovými ventilmi so sitkom. Rohové ventily so sitkom vám do budúcnosti zaistia, že sa kuchynská batéria nebude zanášať nečistotami z vodovodného potrubia. V prípade poškodenia batérie bez nainštalovaných rohových ventilov so sitkom nie je možné uznať prípadnú reklamáciu ako oprávnenú. Následne prečistite prívodné potrubie odpustením vody z každého rohového ventilu (min. 5 l), aby došlo k odstráneniu nečistôt. V oblastiach s vápenitou alebo inak tvrdou vodou odporúčame inštaláciu filtračného zariadenia do hlavného prívodu vodovodného potrubia.

Pred montážou batérie sa presvedčte, či sú naskrutkované a dotiahnuté prívodné hadičky do tela batérie a či je tesnenie pod batériou správne uložené. Vložte batériu do otvoru a skontrolujte usadenie tesnenia a príruby. V prípade montáže kuchynskej batérie do nerezového drezu odporúčame použiť vystužovací trojuholník alebo špeciálnu podložku pod batériu (133.0026.896), aby nedochádzalo k výkyvom batérie. Zospodu nasaďte tesnenie, podložku a matku. Ak je montovaná batéria vrátane vystužovacieho trojuholníka, nie je nutné nasadzovať tesnenie, ktoré sa nasadzuje pri montáži medzi drez a spodnú podložku. Utiahnite matku pomocou kľúča.

Pripojte hadičky k prívodným rúrkam, alebo naskrutkujte na rohové ventily. Pri uťahovaní prívodných hadičiek je nutné prevlečenú maticu pri prívodnej hadičke uťahovať kľúčom a súčasne pridržať hadičku kliešťami tak, aby nedošlo k povoleniu hadičky v hornom závite. Pri batériách so sprchou nezabudnite pripojiť sprchovú hadicu.

Prvé spustenie vody vykonávajte so zdvihnutou pákou a najlepšie s vyskrutkovaným perlátorom alebo vyskrutkovanou sprchovou hlavicou.

– Pravidelne čistite sitko perlátora.

– V prípade, že tlak vody presahuje 5 barov, odporúča sa použitie redukčného ventilu.

– Vstupná teplota teplej vody by mala byť maximálne 60 °C.

Ako udržiavať kuchynské batérie?

Kuchynské batérie sa vyrábajú s niekoľkými povrchovými úpravami. Chrómový lesklý povrch je pokovanie povrchu batérie. Vysoko odolný povrch a veľmi jednoduchý na údržbu. Na čistenie odporúčame používať špeciálny čistiaci sprej FRANKE Tap Cleaner v kombinácii s univerzálnou handričkou FRANKE Microfiber Care Cloth alebo mydlovú vodu či saponáty určené na umývanie riadu, na odstránenie vodného kameňa použite roztok octu s vodou alebo vhodný odstraňovač vodného kameňa v spreji. V žiadnom prípade nepoužívajte abrazívne čistiace prostriedky a drsné hubky, došlo by k poškodeniu povrchovej úpravy.
Nerezový matný povrch je charakteristický pre batérie z celonerezu a nie je to pokovanie ani farebný nástrek, nerezový povrch je iba prebrúsený. Veľmi odolný povrch jednoduchý na údržbu. Na čistenie odporúčame používať špeciálny čistiaci sprej FRANKE Tap Cleaner v kombinácii s univerzálnou utierkou FRANKE Microfiber Care Cloth alebo mydlovú vodu či saponáty určené na umývanie riadu, popr. aj tekuté čistiace krémy.

PVD: Povrchová úprava batérií technológiou PVD vyniká odolnosťou proti poškodeniu. Na údržbu však neodporúčame používať abrazívne čistiace prostriedky. Na odstránenie vodného kameňa použite roztok octu s vodou, na vlastnú údržbu odporúčame špeciálny čistiaci sprej FRANKE Tap Cleaner v kombinácii s univerzálnou utierkou FRANKE Microfiber Care Cloth alebo iba mydlovú vodu či saponáty na umývanie riadu.

Nerez (povrchová úprava) a ostatné farebné a metalické povrchy sú nástreky farieb spevnené lakom, ktoré sú veľmi náchylné na hrubšie zaobchádzanie. Môže tu dôjsť pri neopatrnom používaní k rýchlejšiemu odreniu až k vyštiepeniu časti farebného povrchu (buchnutím hrnca, panvičky...). Na čistenie odporúčame používať špeciálny čistiaci sprej FRANKE Tap Cleaner v kombinácii s univerzálnou utierkou FRANKE Microfiber Care Cloth alebo iba mydlovú vodu či saponáty určené na umývanie riadu, nepoužívajte tekuté čistiace krémy. Vodný kameň odstraňujte jemne po zmäkčení vhodným prostriedkom (roztok octu s vodou alebo odstraňovač vodného kameňa).

Nikdy nepoužívajte na čistenie kuchynských batérií suché prášky alebo pasty.

V oblastiach s tvrdou vodou odporúčame časté čistenie povrchu batérií, aby nedochádzalo k zanášaniu povrchu vodným kameňom. Tiež odporúčame pravidelné čistenie perlátora (sítka) v ramienku alebo sprške, aby nedochádzalo k zanášaniu vodným kameňom a tým aj obmedzenému prietoku vody. V prípade veľkého zanesenia perlátora odporúčame zakúpiť nový.

Na čistenie povrchu batérií nepoužívajte detergenty, rozpúšťadlá, chemické činidlá, kovové drôtenky, alkohol a pod.

Čo znamená PVD coating?

Jedná sa o novú technológiu používanú na povrchovú úpravu nielen kuchynských batérií pre jej výnimočné vlastnosti. PVD (Physical Vapor Deposition) je nanášanie veľmi tenkých vrstiev odparením vo vákuu. Povrch vyniká fyzikálnymi a chemickými vlastnosťami: vysokou tvrdosťou, odolnosťou voči oteru, vysokým teplotám, korózii aj chemikáliám a je dokonale farebne jednotný. Táto technológia je navyše šetrnejšia k životnému prostrediu ako ostatné klasické lakovacie/pokovovacie metódy.

Povrchová úprava batérií technológiou PVD vyniká odolnosťou proti poškodeniu. Na údržbu však neodporúčame používať abrazívne čistiace prostriedky. Na odstránenie vodného kameňa použite roztok octu s vodou, na vlastnú údržbu odporúčame špeciálny čistiaci sprej FRANKE Tap Cleaner v kombinácii s univerzálnou handričkou FRANKE Microfiber Care Cloth alebo iba mydlovú vodu či saponáty na umývanie riadu.

Technológia pre úsporu vody - 2 polohy páčky

Dvojstupňové ovládanie pomáha znižovať spotrebu vody až o 50%. Páčka ovládania sa najskôr otvorí do polovice a dôjde tak k prirodzenému obmedzeniu prietoku vody.

ECO technológia - úspora teplej vody

Páčka batérie v najprirodzenejšej strednej polohe aktivuje studenú vodu, ktorá je väčšinou v kuchyni dostačujúca. Umožňuje tak znížiť spotrebu horúcej vody a tým šetrí náklady na jej ohrev.

ECO kartuša

ECO kartuša navrhnutá tak, aby obmedzovala prietok aj teplotu, pomáha aktívne šetriť vodu aj energiu. Vďaka stupňovitému ovládaniu páčkou je možné znížiť spotrebu vody až o 50%.

Čo je laminárny prietok?

Krištáľovo čistý prúd vody vďaka laminárnemu prietoku. Prajete si čistý a veľmi tichý prúd vody z vašej kuchynskej batérie? Je to možné u batérií so špeciálnym perlátorom pre laminárny prietok vody, ktorý znižuje turbulenciu vzduchu. Je možné tak zabrániť striekajúcej vode, a preto je používanie tejto batérie v kuchyni ešte pohodlnejšie.

Ako vyčistiť perlátor pri batérii?

Má tlak vody vplyv na výber kuchynskej batérie?

Všetky batérie sú testované do tlaku 0,8 MPA (8 atm), ale odporúčaný tlak je od 0,12 do 0,5 MPA.

Je pravda, že keramická kartuša sa nikdy nepoškodí?

Keramická kartuša môže vydržať po celú dobu životnosti vašej batérie. Avšak mechanizmus kartuše je negatívne ovplyvňovaný nečistotami vo vode a tvrdosťou vody, ktoré jeho životnosť skracujú. Pre ďalšie informácie kontaktujte naše servisné oddelenie.

Otázky a odpovede

Spýtajte sa odborníka

Otázka k tovaru: Franke FC 9541 Kuchynská batéria

Otázky a odpovede

 • Peter Durin
  4.11.2018
  Dobry den. Mam bateriu franke a mam problem s presakom vody medzi spodnou a otocnou castou. Rozobral som to podla navodu na videu a treba mi nove gumicky. Viete mi tento original opravovaci gumickovy set objednat? V zahranici sa to predava, ale zial u nas na Svk nie. Asi vieme preco... Dakujem za info
  Fedor
  15.10.2020

  Dobrý deň,

  pre náhradné diely prosím vyplňte na našej stránke formulár " DOPYT NÁHRADNÝCH DIELOV ", následne Vás budeme kontaktovať s riešením. 

  Prajem pekný deň

 • Marek Tomčovčík
  15.2.2017
  Dobrý deň prajem,


  mám na dreze batériu Franke FG 9541 a už dosť slzí, vydržala niečo cez 6 rokov. Objednal som si batériu Blanco daras, keďže aj drez máme Blanco. Ale asi bude problém, keďže Blanco má menší priemer tela. Alebo sa mýlim?
  Ak bude problém, môžem Balnco vrátiť a objednať Franke batériu?


  ďakujem za odpoveď
  Fedor
  15.10.2020

  Dobrý deň,

  priemer na upevnenie batérie ako aj priemer tela je pri batériách štandardizovaný, nemali by ste teda mať problém pri nahradení batérie 9541 s batériou Daras.

  Prajem pekný deň

 • Eva Drew
  24.4.2016
  Dobrý deň, pri voľbe drezu sme zvolili firmu Blanco a tento typ batérie. Po dvoch rokoch však preteká aj z vrchu, aj zo spodu...Blanco už nechcem, ale mám obavy kúpiť rovnaký typ batérie od Vás. Môžem Vás poprosiť o Váš odborný názor na túto konkrétnu batériu? (používam kuchyňu denne). Vopred ďakujem za odpoveď.
  Fedor
  15.10.2020

  Dobrý deň,

  je nám ľúto že máte s batériou od spoločnosti Blanco problémy. Kvalitatívne sa batérie Blanco a Franke veľmi nelíšia, môže sa ale stať že niektorá z batérií počase začne vykazovať kazivosť.
  S batériou Franke FG9541 máme len pozitívne skúsenosti.

  Prajem pekný deň

 • Lucia Magusinova
  12.3.2016
  Dobry den,
  chcela by som kupit kuchynsky drez Franke SID 611-78 farba kavova a k tomu bateriu, avsak pri bateriach maju ine nazvy farieb. Viete mi prosim poradit ktora farba baterie Franke FG 9541 je totozna s drezom? Dakujem
  Fedor
  15.10.2020

  Dobrý deň,

  drez SID sa radí ku kompozitným drezom ktoré majú batérie vo farbách len v čiernom alebo bielom prevedení. K týmto drezom odporúčame chrómové batérie.

  Prajem pekný deň

 • Tatiana
  17.1.2016
  Dobrý deň, týmto by som sa chcela informovať, či nemáte kontakt na inštalatéra v Bratislave, ktorý by mi vedel zakúpenú batériu odborne namontovať a má skúsenosti s týmto typom batérií. Pred touto batériou som mala ten istý typ, ibaže mi ju montoval známy a dosť skoro po namontovaní začala tiecť - na styčnom mieste s pracovnou doskou. Preto mám záujem o montáž odborníkom. Zakúpila som aj podložku pod batériu.
  Ďakujem.
  Fedor
  15.10.2020

  Dobrý deň,

  žiaľ montážnikov Vám doporučiť nevieme vzhľadom ktomu že naša spoločnosť montáže batériíí a drezov zatiaľ nevykonáva.

  Prajem pekný deň

 • Kristína Podhorná
  26.12.2015
  Dobrý deň, cez Vašu firmu sme objednali batériu ako darček k Vianociam a však na koľko stará batéria nebola overená ani odmeraná objednali sme nesprávny produkt. Rada by som sa spýtala či by bolo možné batériu vymeniť za už správne vybraný kus. Poprosím informujte ma ako postupovať batéria je nepoškodená nerozbalená v original balení a teda ďalej predajná. (je to batéria Franke FG9541 grafit ) Ďakujem za včasné info.
  Fedor
  15.10.2020

  Dobrý deň,

  samozrejme nepoužitý tovar je možné vrátit do 14tich dní od zakúpenia. Poprosím Vás vyplniť formulár odstúpenie od zmluvy ktorý ste obdržali v prvom maili od nás. Následne Vás už budeme kontaktovať.

  Ďakujem a prajem pekný deň

Hodnotenia 100%
Napíšte svoje hodnotenie
Tatiana Prokopiusová
pekná batéria
+ neviem, nie je ešte namontovaná
- to isté ako pri plusoch
Marian Pavličko
Už sme tú batériu mali aj doteraz . Spokojnosť
+ Ok
- Žiadne

Spoločnosť FRANKE je jedným z najväčších svetových výrobcov nie len kuchynských drezov a batérií, ale aj digestorov s viac ako 70-ročnou skúsenosťou. 

Spoločnosť Franke je inovátorom kuchynského vybavenia, ktorý používa len tie najkvalitnejšie materály a sofistikované systémy. Dizajn spotrebičov a príslušenstva od švajčiarskej značky Franke má naozaj nadštandardné prevedenie výrobkov, ktoré človek obdivuje a chce vlastniť. Kuchyňa s vybavením od výrobcu Franke predčí Vaše očakávania a spríjemní čas strávený rutinnými činnosťami vo Vašej kuchyni.

...viac o značke
%
Limitovaný výpredaj