Franke Downdraft FDW 908 IB Vstavaný odsávač pár

Extra zľava  71,95 € | Platí len do 16.6.2024. Zľava sa odpočíta v košíku.
Skladom
v predajni už 18.06.2024 / 19.06.2024 u vás doma
1 439,00 €
+ Pridať do setu

Franke Downdraft FDW 908 IB je montovaný priamo do pracovnej dosky, čo mu dodáva špeciálny vzhľad a praktickosť.

Popis produktu

Popis produktu Franke Downdraft FDW 908 IB Vstavaný odsávač pár

Prekvapte všetkých návštevníkov svojej kuchyne unikátnym odsávačom pár Franke Downdraft FDW 908 IB. Tento model je montovaný priamo do pracovnej dosky, čo mu dodáva špeciálny vzhľad a praktickosť. So svojou montážnou šírkou 88 cm sa ľahko zmestí do väčšiny kuchýň.

Odsávač par Franke Downdraft disponuje čiernym skleneným povrchom a nerezovým povrchom, čo mu dodáva moderný a elegantný vzhľad.…

Obsah balenia

 • kovový tukový filter
Hľadáte náhradné diely? Viac tu
Parametre

Parametre produktu Franke Downdraft FDW 908 IB Vstavaný odsávač pár

Základné parametre

Materiál
nerez/sklo
Hodnota hluku
69 dB
Hodnota výkonu
670 m3/h
Výkon motora
270 W
Stupne výkonu
4 + intenzívny stupeň + dobeh
Priemer odťahu
150 mm
Energetická trieda
A
Montážna šírka
90 cm
Osvetlenie
LED lišta 1 x 7 W, 2700 K
Ovládanie
senzorové

Iné parametre

Záruka
24 mesiacov
Hrubá hmotnosť (kg)
42 kg
Čistá hmotnosť (kg)
36 kg
Výška, šírka, dĺžka (mm)
602 x 930 x 780
FAQ
Aké je správne použitie odsávača pár?

Zapnite digestor 5 minút pred tým, ako začnete variť, aby sa vytvoril prúd vzduchu, ktorý napomôže k lepšiemu nasatiu pár do digestora. Zatvorte dvere a okná, pokiaľ je digestor v prevádzke.

Nižšie rýchlosti sú určené pre varenie, ktoré vyvoláva len slabú vôňu a pary, ako je napr. varenie cestovín a omáčok. Vyššie rýchlosti sú určené pre varenie, ktoré vyvoláva silnú vôňu a pary, ako je napr. smaženie, pečenie alebo pri varení viac jedál naraz. Použitie vyšších stupňov výkonu je žiaduce a nevyhnutné pre správnu funkciu digestora a komfortné prostredie v kuchyni.

Po skončení varenia nechajte ešte digestor približne 5 min. zapnutý, alebo použite funkciu "dobeh", aby pary a vône boli náležite odsaté.

Ako správne inštalovať odsávač pár?

Digestor musí byť nainštalovaný minimálne 65 cm a maximálne 75 cm od varnej dosky pre bezpečnosť a správnu funkciu. Ak táto vzdialenosť nie je dodržaná, firma FRANKE nemôže niesť zodpovednosť za prípadné škody alebo za nesprávnu funkciu digestora.

Poznámka: U niektorých modelov alebo v prípade indukčných a sklokeramických varných dosiek nemusí toto pravidlo platiť (doporučená min. vzdialenosť od varnej dosky je uvedená v návode na inštaláciu).

Ako mám čistiť odsávač pár?

Jediné, čo potrebujete, je mäkká utierka a neutrálny saponát bez chlóru (antibakteriálne prostriedky na báze chlóru by poškodili nerezový povrch digestora), ktorým odstránite mastnotu. Následne použite vhodný prípravok na leštenie, napríklad čistiaci sprej FRANKE Cooker Hood Cleaner na odsávače pár.

Čo sú tukové filtre?

Filtre sú neoddeliteľnou súčasťou odsávača, ich údržba ovplyvňuje efektívnosť, bezpečnosť a hlučnosť odsávača pár. Tukové filtre zachytia tuk obsiahnutý v parách pri varení, čím chránia aj motor a vnútorné prostredie odsávača.

Kovové tukové filtre pre odsávače pár FRANKE sú vybavené dostatočným počtom vrstiev na zachytenie odparujúcich sa tukov, ale nie tak silné, aby obmedzili výkon odsávača pár. Pravidelne tukové filtre zbavujte zachytených nečistôt, je možné ich umývať v umývačke riadu.

Moderný systém štrbinového odsávania umožňuje, aby mali niektoré odsávače pár FRANKE hladké nerezové alebo sklenené panely so “skrytými“ kovovými tukovými filtrami. Používateľovi tak stačí po varení otrieť povrch utierkou a odsávač sa opäť blýska ako nový.

Zanesené tukové filtre znižujú výkon odsávača, zvyšujú jeho hlučnosť a zvyšujú riziko vzplanutia zachytených zvyškov tukov.

Čo sú to pachové filtre?

Pachové filtre s aktívnym uhlím sa inštalujú v prípade pripojenia na recirkulačný režim. V základnej verzii nie sú umývateľné, je potrebné ich po využití zlikvidovať. Odporúčame zakúpiť pachové filtre s dlhou životnosťou, ktoré majú možnosti obnovy (napr. 5-8x v umývačke - pozri návod príslušného filtra). Pachové filtre je potrebné meniť/obnovovať približne po 3 mesiacoch užívania alebo podľa indikácie elektroniky vášho odsávača pár.

Aký druh odťahu zvoliť?

Ak máte možnosť a cesta odťahového potrubia nie je komplikovaná, vždy zvoľte vonkajší odťah: odtiahne znečistený vzduch mimo miestnosti. A to z týchto dôvodov:

 • Väčší výkon - pri recirkulačnom odťahu znižuje výkon pachový filter, niektoré až o 20%
 • Väčšia bezpečnosť - odvádza všetky splodiny mimo kuchyne (dôležité najmä pri varení na plynovej varnej doske)
 • Tichšia prevádzka - recirkulačný odťah je mierne hlučnejší
 • Finančná stránka - nie je potrebné meniť pachové filtre

Ak ale nie je možné dodržať vhodné inštalačné podmienky podľa montážneho návodu, napr. značnú dĺžku odtahového potrubia a komplikovanosť jeho cesty, inštalujte odsávač pár v recirkulačnom režime. Nezabudnite v tomto prípade zakúpiť dodatočne pachové filtre,ak nie sú súčasťou balenia vášho odsávača pár.

Aký je rozdiel medzi vonkajším odťahom a recirkuláciou?

Inštalácia s vonkajším odťahom

Správna inštalácia odsávača pár zabezpečí jeho správny výkon. Dôležité body, ktoré je dobré si uvedomiť: Ideálny priemer odťahu je 150 mm. Uistite sa, že potrubie je čo najkratšie, prevedené v hladkom potrubí (neodporúčajú sa flexihadice) a čo najmenej zakrivené s max. 3 kolenami. Členitosť, väčšia dĺžka alebo menší priemer potrubia znižuje výkon odsávača až o 50%. Ideálne je odťah čo najkratšou cestou cez stenu. Neodporúčame používať viac ako 3 kolená. U odsávačov pár s vonkajším odťahom je vždy treba použiť spätnú klapku (spätná klapka nie je súčasťou dodávky).

Zanesený tukový filter znižuje účinnosť odsávača pár, preto ho odporúčame po zhruba 2 mesiacoch (podľa intenzity varenia) umyť (napr. v umývačke riadu). Ak je odsávač pár s vonkajším odťahom, je treba vždy myslieť aj na odvod kondenzátu.

Inštalácia s recirkulačným odťahom

Pre tento prevádzkový režim je treba odsávač pár doplniť pachovým filtrom s aktívnym uhlím (nie je súčasťou dodávky, ak nie je uvedené inak), ktorý absorbuje aromatické zložky (vône, pachy) a prečistený vzduch je potom fúkaný späť do miestnosti. Nevýhodou je, že filter nie je schopný zbaviť vzduch vodných pár a zhruba po 3-6 mesiacoch (podľa intenzity varenia) alebo podľa signalizácie elektroniky odsávača pár (funkcia u niektorých modelov) je treba ho vymeniť za nový. Pre niektoré modely ponúka FRANKE nový typ filtra pre recirkulačný provoz, tzv. filter s dlhou životnosťou. Tento filter je po nasýtení možné 5-8 × umyť v umývačke riadu (viz. návod na obsluhu).

Všetky odsávače pár FRANKE je možné použiť aj pre recirkuláciu. Filtre s aktívnym uhlím pohlcujúce zápachy nie sú súčasťou dodávky (ak nie je uvedené inak).

Čo je to štrbinové odsávanie?

Pokrytie tukových filtrov panelom umožňuje tzv. štrbinové odsávanie, ktoré zaručuje veľmi vysokú efektivitu odsávania pár pri 25% redukcii hluku.

Čo je technológia Sound Pro?

U vybraných modelov došlo k zmene tvaru výstupu motora. Nový tvar znižuje turbulencie a vírenie vzduchu. Vďaka tomu dochádza k poklesu hluku a zlepšuje sa zvuk odsávača pár.

→ Redukcia šumu a optimalizácia štruktúry zvuku.

Táto nová technológia znižuje hluk odsávača pár až o 6 db(A), ale to nie je všetko, tiež optimalizuje štruktúru zvuku a znižuje diskomfort spôsobený vysokými frekvenciami.

Aké potrubie sa odporúča pre najlepší výkon odsávača pár?

Doporučený priemer odtokového potrubia je 150 mm, je najvhodnejší pre odsávače pár s výkonom vyšším než 300 m3/h. Neodporúčame menší priemer potrubia než 120 mm (u niektorých menej výkonných odsávačov je priemer 120 mm doporučený). Menší priemer potrubia nepriaznivo ovplyvňuje výkon a hlučnosť odsávača.

Môj odsávač je veľmi hlučný. Ako môžem znížiť hlučnosť?

Hluk odsávača pár je vo veľkej miere spôsobený vzduchom prúdiacim odsávacím potrubím zapnutého odsávača. Vyrábame odsávače pár tak, aby vykazovali čo najlepšie parametre v kapacite odvádzaného vzduchu pri zachovaní nízkej úrovne hluku. Najefektívnejšou cestou ako zachovať tieto vlastnosti a nezvyšovať hluk odsávača, je použitie správneho potrubia (120-150 mm priemer). Zašpinené a nasýtené filtre tiež bránia prúdeniu vzduchu, dbajte na ich pravidelné čistenie resp. výmenu. Zabezpečíte tak hladký prietok vzduchu.

Odťah nie je dostatočne výkonný. Čo mám urobiť?

Opýtajte sa technika, ktorý vykonal inštaláciu odsávača, či všetko bolo vykonané presne podľa inštrukcií v montážnom návode. Ak je inštalácia v poriadku, sú správne inštalované a vyčistené filtre, ale odsávač stále neodsáva, kontaktujte náš centrálny servis na telefónnom čísle +420 281 090 425.

Bliká mi kontrolka na mojom odsávači. Musím volať servis?

Ešte predtým, ako sa obrátite na servisné centrum s požiadavkou na servis, pozrite sa do používateľskej príručky odsávača pár, či kontrolka nesignalizuje určitú funkciu a môže byť ľahko vypnutá/resetovaná podľa návodu v príručke.

Ako objednám náhradné diely na odsávač pár?

Ohľadom zakúpenia originálnych náhradných dielov, kontaktujte náš centrálny servis. To môžete urobiť vyplnením formulára na našej stránke, kde nájdete formulár na náhradné diely. Formulár nájdete tu.

Kde nájdem štítok s označením modelu odsávača?

Označenie modelu a číslo nájdete na štítku vo vnútri odsávača pár. Väčšinou je prístupný po vybratí kovových tukových filtrov.

Kde nájdete označenie modelu a číslo?

Otázky a odpovede

Spýtajte sa odborníka

Otázka k tovaru: Franke Downdraft FDW 908 IB Vstavaný odsávač pár

Otázky a odpovede

 • Martina Poznikova
  22.11.2018
  Rada by som vedela ako je riešenie odsávanie, Či rúrou von cez stenu alebo je možnosť len na filter . Dakujem
  Fedor
  17.7.2019

  Dobrý deň,

  odsávač môžete využívať aj v režime odtahu do exteriéru alebo na vnútornú recirkuláciu. V prípade odtahu do exteriéru je potrebné zakúpiť príslušné potrubia ktoré k vývodu potrebujete podľa dispozície, k recirkulácii je potrebné zakúpiť uhlíkové filtre.

  Prajem pekný deň

 • Gabriela Váňová
  2.11.2017
  Prosím O informáciu či je vhodný tento odsávač pár aj K plynovej doske. Dakujem
  Fedor
  3.11.2017

  Dobrý deň,

  odsávač je možné použiť aj v kombinácii s plynovou varnou doskou.

  Prajem pekný deň

 • milan zoričák
  13.10.2017
  pozdravujem digestor Franke Downdraft FDW 908 IB XS jeho súčasťou v tejto cene /1210/ je aj motor a ovládanie motora alebo sa motor dokupuje ?
  Fedor
  13.10.2017

  Dobrý deň,

  odsávač je dodávaný aj vrátane hnacej jednotky. Ovládanie odsávača je priamo na odsávači. V prípade záujmu je možné dokúpiť dialkové ovládanie.

  Prajem pekný deň

 • Branislav Pencák
  15.1.2017
  Chcel by som vás poprosiť, nemôžem nájsť návod na použitie na hore menovaný digestor, nedal by sa mi poslať mailom?, ďakujem!
  Fedor
  16.1.2017
  Dobrý deň,

  návody k odsávačom niesú voľne dostupné, sú vždy priložené spolu s odsávačom priamo z výroby.

  Prajem pekný deň
 • Michal Sabol
  29.11.2016
  Dobrý deň. Dá sa u Vás kúpiť aj plochá rúra na odvod vzduchu a redukcia?
  Fedor
  30.11.2016
  Dobrý deň,

  redukcia spolu s rúrou určenou na odvod vzduchu sa dá prikúpiť v hobbymarketoch ako je Hornbach, alebo Obi v našom eshope nájdete konkrétny produkt digestora len so základným príslušenstvom.

  Prajem pekný deň
 • Matej Bobak
  14.7.2016
  Dobry den,
  digestor Franke Downdraft FDW 908 IB XS sa dodava uz aj s filtrom UF 09?
  Vdaka

  MB.
  Fedor
  14.7.2016
  Dobrý deň,

  tento UF je potrebné k odsávaču zakúpiť zvlášť.

  Prajem pekný deň
 • Ing.Ivan Rybár
  16.4.2016
  Dobrý deň, prosím Vás :
  1)dá sa odsávač FRANKE 908 IB XS nainštalovať ako recyklačný k stene?
  2)akú hĺbku by musela mať kuchyňská pracovná doska za predpokladu, že varná doska má rozmery 52cmx80cm(výrez cca 49cmx78cm)?
  3)akú šírku by musela mať spodná skrinka?
  4)aká je hĺbka odsávača od steny(\"telo\" v spodnej skrinke)?
  Verím, že mi odborne a včas odpoviete. Vopred ďakujem.
  Fedor
  18.4.2016
  Dobrý deň,

  samozrejme odsávač je možné napojiť aj na recyrkuláciu, je ale pozrebné zakúpiť uhlíkove filtre, konkrétne https://www.drezyonline.sk/franke-uf-09-p5512.

  Čo sa týka Vašich ďalších otázok tie závisia od presnej špecifikácie Vašej kuchyne (skladba materiálov a pod.) preto odporúčam tieto rozmery prebrať s kuchyniarom s ktorým kuchyňu riešite.

  Prajem pekný deň
 • AndrejČulý
  17.3.2016
  Dobrý deň mám k Vám prosbu kde možem vidieť na živo ako odsávavač pracuje . Ďakujem
  Fedor
  17.3.2016
  Dobrý deň,

  je mi ľúto ale neviem kde by mohol byť tento odsávač vystavený.

  Prajem pekný deň
 • Kusnir
  1.3.2016
  Dobrý den
  rád by som sa informoval aký priemer vzduchovej rúry treba treba priviesť pre tento spotrebič.
  Dakujem
  Fedor
  1.3.2016
  Dobrý deň,

  priemer odťahu je 150mm.

  Prajem pekný deň
 • Michal Maryška
  29.11.2015
  Dobrý den, bohužel mám průměr trubky odtahu jen 110cm může to ovlivnit funkčnost? A jaká maximální délka trubky odtahu může být? Předem děkuji za odpověď Maryška
  Fedor
  1.12.2015
  Dobrý deň,

  menší priemer Vám určite neovplyvní výkon odsávača. Je ale potrebné zakúpiť redukcie na odtah 110mm, toto by Vám ale mal byť schopný vyriešiť montážnik ktorý bude odsávač inštalovať.

  Prajem pekný deň
 • michal
  27.11.2015
  Dobry den, je pri tomto produkte filter sucastou balenia? dakujem
  Fedor
  27.11.2015
  Dobrý deň,

  žiaľ v prípade ak chcete odsávač použivať na vnutornú recyrkuláciu je potrebné si filter zvlášť zakúpiť, konkrétne filter http://www.drezyonline.sk/franke-uf-09-p5512.

  Prajem pekný deň
 • Miroslav Piencak
  1.10.2015
  dobry den, chcem sa opytat ci v cene vyrobku je zapocitana aj cena uhlikovych filtrov a taktiez ci su potrebne ked digestor bude napojeny priamo na vyduchovu ruru smerom von z domu
  dakujem za skoru odpoved
  s pozdravom
  M PIENCAK
  Fedor
  2.10.2015
  Dobrý deň,

  uhlíkove filtre štandartne v balenie neobsahuje, avšak ak budete mať vývod vzduchu von z komína niesú pre Vás ani potrebné.
Hodnotenia

Spoločnosť FRANKE je jedným z najväčších svetových výrobcov nie len kuchynských drezov a batérií, ale aj digestorov s viac ako 70-ročnou skúsenosťou. 

Spoločnosť Franke je inovátorom kuchynského vybavenia, ktorý používa len tie najkvalitnejšie materály a sofistikované systémy. Dizajn spotrebičov a príslušenstva od švajčiarskej značky Franke má naozaj nadštandardné prevedenie výrobkov, ktoré človek obdivuje a chce vlastniť. Kuchyňa s vybavením od výrobcu Franke predčí Vaše očakávania a spríjemní čas strávený rutinnými činnosťami vo Vašej kuchyni.

...viac o značke
%
Limitovaný výpredaj